Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Ahojda. Jak jsem slíbila, přicházím s novou povídkou. Jak tanhle povídka vznikla no...vlastně za to mohl jeden bláznivej sen a já si řekla, co kdyby...?
Tuhle povídku bych přidávala na střídačku s pokračováním Tajemství buď od půlky nebo od konce května či začátkem června. Doufám, že se bude líbit. Za bettu celé povídky děkuji Elišce.

Sledoval, jak se k němu přibližuje Lucius Malfoy. Jednu ruku nataženou k němu, ve druhé hůlku. Couvnul a šepot se přiblížil. Slyšel tiché pleskání závoje a chlad vycházející z oblouku. Střelil pohledem po Nevillovi. Z rozbitého nosu mu tekla krev a na zemi se vzpamatovával z kletby, kterou na něj Bellatrix vyslala.

 „Dejte mi tu věštbu, Pottere a Váš kamarád přestane trpět.“

            Jako kdyby na tyhle slova smrtijedka čekala, vyslala na Nevilla další Crucio. Harry kmitl pohledem mezi Nevillem, který i přes bolest, kterou musel cítit, křičel na Harryho, ať jim nic nedává, a Malfoyem.

 „Proč ji Voldemort chce?“ zeptal se Harry a ignoroval smrtijedčino vřísknutí.

            A to právě byla chyba. Bellatrix, která to brala jako urážku svého pána, přerušila mučicí kletbu a jinou vyslala na Harryho. Tentokrát jí Malfoy nezastavil. Narazila do Harryho a donutila ho couvnout. Bolest ho ochromila, ale nekřičel. Pevně svíral věštbu a čekal až to skončí. A pak se to stalo. Bylo to, jako by se ocitl ve vodě. V husté hedvábné vody. Bolest odezněla.

            Viděl, jak na něj všichni zírají. Viděl, jak do sálu vtrhl Fénixův řád. Mezi nimi byl i Sirius a byl v pořádku. Harry se usmál a nechápal, proč jeho kmotr křičí a po tvářích mu tečou slzy. Natáhl k němu ruku. Něco ho popadlo a začalo táhnout pryč. Kolem něj se stahovala temnota. Pochopil. Propadl obloukem. Propadl obloukem smrti. Konečně uvidí rodiče.

01.05.2011 12:23:21
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one