Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

9. Po probuzení TII

No...tak došlo k několika technickým problémům a včera jsem domů dorazilaaž v půl druhé ráno a popravdě jsem byla hotová. to je tak, když jdete navštívít naVánoce sestru. No nic, Vánoční nadílku máte se zpožděním. Ještě přidám Havrana a během svátků budu taky přidávat. Doufám, že jse pod stromečkem našli všechno, co jste chtěli, dodatečně přeju vše nej do Nového roku, odpočinek a klid.

Eival cítil jemné šimrání na hrudi. Zamlel sebou, povzdechl si a zhluboka vydechl. Tichý smích mu pronikl do vědomí a on s mrkáním otevřel oči a zrakem spočinul na usmívající se Seilen. Ležela na břiše, jednou rukou si podpírala hlavu, druhou měla položenou na jeho srdce. Pozvedl obočí a dlaní jí přejel po zádech podél páteře.

„Měli bychom vstávat,“ řekla s úsměvem a natáhla se k němu.

Pochopil a políbil ji. Včerejší noc pro něj byla…nezapomenutelná. Nebo si to alespoň myslel. Byl ostýchavý a zdrženlivý, a tak Seilen převzala otěže.

„Vážně?“ optal se a ona přikývla.

Ladně vstala a zamířila do koupelny. Eival zůstal v posteli. Když se však ozvala sprcha, rozhodl se připojit k Seilen.


„Takže tohle jsou všichni živí tvorové?“ zeptal se Eival Altera a díval se na velkou zeď před sebou.

Byla pokrytá malý výklenky a v každé byl arch papíru. Uprostřed pracovny pak stála studna, ve které se vznášela mlha.

„Ano. Na každém je jméno, které člověk či zvíře dostalo. Ať už od člověka nebo od ostatních zvířat. V každém tom archu je zaznamenáno, co mu byl Osudem přisouzeno. Když nadejde jeho čas, je tvým úkolem posoudit, zda bylo jeho poslání naplněno a pokud ne, budeš muset přesvědčit Seilen, že se ta duše má znovu narodit. Pokud dojdeš k rozhodnutí, že jeho osud byl naplněn, prostě ten arch podepíšeš a předáš ho Seilen. Také bude tvým úkolem tvořit nové duše a pak požádat Osud o to, aby jim přiřkl nějakou úlohu. Tví kněží budou při zrodu nové duše a budou dávat pozor na to, aby se jí nic nestalo. Duše, které vytvoříš a které budou mít svou úlohu, vložíš do této studny. Dokud nenadejde čas jejich narození, budou uvnitř v bezpečí. Nemusíš se bát, že by jsi vytvořil moc duší nebo jich měl naopak málo. Vidíš ten skleněný sloupek, který je do poloviny naplněn kamínky? Každý jeden kamínek je jedna volná duše.“

Odpovědi se mu však nedostalo od Altera, ale od stínové postavy, která náhle stála vedle studně. Eival ho okamžitě poznal, byl to Život.

„Já myslel, že jste odtud odešli,“ poznamenal trochu zaraženě Eival.

„Také že ano. Já jsem jen odkaz, který za chvíli zmizí. Ale teď máme spoustu práce, takže pokud nás tvůj kněz omluví…?“

Alter pochopil narážku, nepatrně se poklonil a odešel.

„Takže duše. Jejich, hm…výroba, není nijak těžká. Stačí jen…“Seilen seděla u prostřeného stolu, který osvětlovaly pouze svíčky a ostatní po ní nervózně pokukovali. Jídlo pomalu stydlo. Staccato, které protínalo ticho, narušil až Tores.

„Nemyslím si, že dnes přijde. Podle toho, co říkal Alter, má spoustu práce.“

Staccato ustalo a Seilenin pohled se zabodl do Torese.

„Moc práce?“ zasyčela, zvedla se a zamířila k Eivalově pracovně.

„Co kdybychom někam zmizeli?“ zeptala se Lia a ostatní měli co dělat, aby její návrh nevzali vážně.Seilen rozrazila dveře pracovny a zabodla pohled do černovláska, který byl skloněn nad stolem a právě do skleněné kulaté baňky vkládal ledově modrý obláček. Zavřel baňku a vzhlédl.

„Seilen,“ pozdravil ji s úsměvem, zvedl se a vydal se k ní, ale její zamračený pohled ho donutil zastavit se asi metr od ní.

„Co se děje?“ zeptal se a jeho nadšený výraz trochu pohasl.

„Co se děje? Jsi tu zavřený celý den. Čekáme na tebe s večeří,“ řekla a založila ruce v bok.

„No jo…trochu jsem se do toho ponořil, promiň,“ řekl, došel k ní a objal jí.

V jeho objetí se uvolnila a ztrápeně si povzdychla.

„Já vím…jen mám obavy,“ řekla a vzhlédla k němu.

„Proč?“ optal se.

Mlčky ho dotáhla ke studni, rozehnala mlhu a přejela konečky prstů po hladině. Hladina se zčeřila a když se vyjasnila, byl na ní obraz zrzavého mladíka s rudýma očima s postavami v černém okolo sebe.

„Ron,“ povzdechl si Eival.

„Z Rona už tam moc nezbylo,“ uvedla Seilen věci na pravou míru.

„Myslela jsem si, že je opravdu po všem. Pak se něco stalo, já nevím, byl to jen pocit, ale… A pak jsem zjistila, že zmizel. Ale bylo pozdě něco udělat a on tě málem zabil. Navíc teď jsi jediný, kdo ho může porazit, ale ty nemáš žádnou magii, kterou by jsi ho mohl porazit…“
„Počkej, zadrž! Jak to myslíš, že jsem jediný, kdo ho může porazit?“ přerušil ji Eival, ale neodtrhl zrak od rusovlasého mladíka, který právě někoho mučil.

„Je to tvou krví, kterou použili k rituálu na jeho návrat. Je chráněn magií, kterou ti ukradl. Nikdo jiný na něj nemůže. Jenom ty, neboť jenom tobě nebude tvá magie a tvá krev bránit,“ odvětila a nechala obraz zmizet.

„Ale jak ho mám porazit?“ zeptal se Eival.

Seilen ho pohladila po tváři a povzdechla si.

„Jedna možnost tu je. Našla ji Ilana v nějaké knížce. Musel by jsi získat zbraň, kterou nechal ukovat Odin pro Thora. Když byl totiž dítě, byl slabý a hlavně malý na kladivo. A tak mu nechal ukovat meč. Když Thor přijal od svého otce kladivo, meč někam ukryl. I když byl meč ukován pro dítě, je dostatečně silný, aby zabil démona, neboť k tomu byl určen. Měl chránit Thora před Odinovými nepřáteli. Thor, Odin i ostatní bohové jsou také zde, sice hodně daleko, ale jsou tu, ale i kdyby ti ten meč dali, rozhodně to nebude zadarmo a…a ten meč je určený jenom k obraně. Pokud zaútočíš, ztratí svou moc a potrestá tě. Musel by jsi Voldemorta nějak donutit, aby místo kouzel použil meč, ale muselo by to být v době, kdy na tebe již kouzly zaútočil. A pak by jsi ho musel porazit, ale já...“

„Klid, Seilen, nějak to vymyslíme,“ zamumlal Eival do jejích vlasů a hleděl do mlhy.

„Pojď, půjdeme se najíst,“ promluvil po chvíli ticha, chytil Seilen za ruku a zamířili do jídelny.

25.12.2011 18:27:45
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one