Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

1.Prolog aneb Jak to všechno začalo DH

Byla teplá letní noc a do doby, než červenec předá žezlo srpnu, zbývalo jen několik hodin. A zatímco v jedné zemi kouzelníci slavili příchod dalšího dědice rodu Korvinů, v jiné pochodoval kouzelník před dveřmi ložnice, kde právě rodila jeho žena a nevšímal si starého kouzelníka, který k sobě právě přivolal černovlasého muže, který se měl co nevidět stát kmotrem.

„Co se děje, Brumbále?“ zeptal se muž – též kouzelník, toho starého.

„Mluvil jsem s léčitelkou. Ten chlapec to nepřežije, Siriusi,“ odpověděl zachmuřeně Brumbál, když zkontroloval zabezpečení místnosti.

„Ale, ale…to ne,“ zamumlal zdrceně Sirius Black a opřel se o zeď.

„Není čas truchlit, Siriusi. O syna Lily a Jamese přijdeme, ale je tu jiný chlapec, kterému by mohli ti dva vytvořit domov. Ten chlapec je velmi mocný, ale bohužel, přišel o rodiče. Jeho matka zemřela při porodu a jeho otec byl již před několika měsíci zabit smrtijedy,“ seznamoval stařík ohromeného Siriuse s fakty.

„Nemyslím si, že se zvládnou tak brzo začít starat úplně o cizí dítě,“ namítl Sirius a přejel si unaveně po čele. James bude zdrcený.

„Ten chlapec je starý jen několik hodin, takže mě napadlo, prostě Jamesovi a Lily upravit vzpomínky.“

Sirius na Brumbála upřel překvapené oči. To přece nemohl myslet vážně? Avšak podle jeho vážného pohledu Siriusovi došlo, že to Brumbál vážně myslí. A co si vzal bradavický ředitel jednou do hlavy…

„Dobrá, a co chcete po mně?“

„Ohlídej Jamese, aby nic nevyvedl. Já zařídím zbytek,“ pronesl Brumbál a s tichým lupnutím se přemístil pryč.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


„Je nádherný,“ pronesl hnědovlasý muž a s obdivem hleděl na malý uzlíček v náručí bledé černovlásky.

„Má tvoje oči,“ řekla s úsměvem a pohladila drobounkou líci svého prvorozeného.

Muž se usmál a polechtal drobounké dítko na bradičce. To na něj upřelo unavené tmavě modré oči. Najednou se ozvala rána.

„Slyšel jsi to, Daniely?“ optala se černovláska, narovnala se na posteli a pevněji objala uzlíček ve svém náručí.

„Pier to nejspíš přehnal s vínem. Zapíjí svého kmotřence. Nemusíš se bát, Ambro,“ uklidňoval ji Daniel a rozpustile se usmál, když ho jeho manželka probodla výhružným pohledem.

„Neměj strach. Uložím Gabriela do postýlky a dojdu je zkontrolovat,“ řekl, vzal opatrně klimbající dítě a odnesl ho do kruhové místnosti, která byla oddělena od ložnice pouze dveřmi, které však nechal otevřené, kde stála dětská kolíbka. Uložil synka dovnitř a přikryl ho hedvábnou přikrývkou s chlapcovým monogramem – G. S. K.

„Nebuď tam dlouho,“ poprosila ho ještě Ambra, když ji políbil na čelo.

Usmál se, přikývl a než odešel, nastavil ochranná kouzla jak v ložnici, tak kolem jeho syna. Ta se rozezněla hodinu a půl před půlnocí.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Brumbál stál na okraji lesa a sledoval, jak se k němu blíží drobná postava, která něco skrývá pod pláštěm. Vyšel jí naproti.

„Nejprve peníze,“ pronesl mužský hlas a postava před sebe natáhla ruku.

„Ale jistě,“ zamumlal Brumbál a podal muži váček s penězi.

Ten mu vzápětí předal spící dítě a jal se přepočítávat právě získaný majetek. Tiché Oblivate mu narazilo do zad a on upadl na zem. Když se probral, svítalo. Bolela ho hlava a kousek od něj se povalovala prázdná flaška od vína. Nechápal co tu dělá ani jak se ocitl tak blízko sídla rodu Korvinů a tak se co nejrychleji přemístil pryč.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Brumbál se přemístil přímo do ložnice Potterových. Vysílená Lily Potterová spala, na stole ležel malý uzlíček zabalený v bílém prostěradle. Když lékouzelnice uviděla Brumbála, oddechla si a vydala se k němu.

„Jdete právě v čas, James se sem již pokoušel dostat,“ řekla a převzala od něj chlapce, který právě s kňouráním otevřel oči.

„Co to dědičné kouzlo?“ zeptal se Brumbál a vytáhl si hůlku.

„Není těžké. Nevidím jediný důvod, proč by nemělo fungovat, ale mám strach, že nezakryje znak jeho rodu na jeho rameni a také může být samozřejmě kdykoliv zrušeno,“ odvětila lékouzelnice a začala nad chlapcem kroužit hůlkou.

„Ano, kdyby byla Lily čistokrevná čarodějka, bylo by vše jednoduší. Takhle budeme muset doufat, že James uvěří, že je to obyčejné mateřské znaménko,“ zamumlal Brumbál a vnořil se do Lilyaniny mysli. Během několika minut bylo vše zařízené.

„A co on?“ zeptala se lékouzelnice a kývla hlavou k mrtvému tělíčku v prostěradlech.

„O toho se postarám. Myslím, že už sem můžeš pustit Jamese,“ řekl Brumbál a než se přemístil, podíval se na dítě v kolébce.

Bylo nepatrně větší, chomáček hnědých vlasů nahradily černé, modré oči jako nejhlubší oceán smaragdově zelené.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

„Našli jste něco?“ zeptal se Daniel právě příchozích mužů.

Všichni záporně zavrtěli hlavou a černovláska se se slzami zhroutila k zemi. Daniel poslal muže pryč a rozešel se ke své ženě.

„Najedeme ho, Ambro. To ti přísahám.“ A začal jednat.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


„…křtím tě jménem Harry James Potter.“

Lily se usmála a utřela si slzu dojetí. James jí s úsměvem objal kolem ramen a oba sledovali, jak Sirius utišuje plačícího chlapce.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


„Uteč, Lily, to je on. Zdržím ho. Utečte.“

„Avada Kedavra.“

„Ne Harryho ne. Prosím.“

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


„Možná by pro něj byla lepší nějaká kouzelnická rodina, Albusi. Ti mudlové se mi ani trochu nelíbí.“

„Musí to tak být, Minervo. Má právo na klidný život bez toho všeho,“ odvětil vousatý kouzelník a odložil spícího chlapce na práh domu.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


Zatímco chlapec v poklidu spal s palečkem v puse, po světě se začali šířit tajní agenti s jediným úkolem – najít Gabriela Sebastiana Korvina.


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


25.12.2011 20:05:03
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one