Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1544"
Severus Strašný - Spravodlivý :-)))
Pokračování existuje. Doknce mám i svolní na jeho překlad, ale záleží na tom, jestli bude po tom, co dopřeložím NP zájem i o ono pokračování.
Kapitolka přibude zítra, spolu s vysvětlením víkendového ticha, úpravou přidávání, kterého bych se opravdu držela, protože mi to tak bude vyhovovat.
No, co si budeme řkat, originál je originál, ale jo... sama jsem si říkala, co by se stalo, kdyby to začalo úplně jinak a pak jsem objevila tuhle povídku a řekla, si, že než se dokopu k tomu ji někdy možná napsat, přeložím něco, co už napsané je a co se mi opravdu líbí.
Jsem ráda, že se povídka líbí, i když a jejím "stvořením" vlastně nestojím já.
Líbí se mi, jak se vše,co známe z knih Harryho Pottera, mění každou další větou. Je to napínavé, zajímavé. Dokonce se mi tento začátek zatím líbí více, než ten "starý", protože tady se Harryho někdo rázně zastal, ukázal mu, že existují i hodní lidé, že si zaslouží vše, o co ho ochuzovali. Zkusila jsem si přečíst všechny zbylé kapitoly a je opravdu na co se těšit :-) Je to hodně zajímavá povídka a bylo by fajn, kdyby pokračovala i dál, než po první ročník.. Uvažuješ o tom, že by jsi pokračovala v započatém příběhu? Nebo pokračuje sám autor v příběhu? Je to opravdu zajímavé pojetí a s tím, jak autor vysvětluje některá svá rozhodnutí a kroky, se mi tato verze zdá přijatelnější, zajímavější, možná, že se k Harrymu i víc hodí.. V ohledu na všechny okolnosti, samozřejmě. Hezky se tu ukazuje, jak dokáží různé činy či situace ovlivnit náš život. Přeji hodně štěstí s překladem ;-)
Dobře Severus :D.. dávám mu palec nahoru, to se mu fakt s tou Petůnií povedlo :D.. už se těším na nákupy v příčný, bude mít Harry zase Hedviku, když nejde s Hagridem?? přidej pokráčko co nejdřív, moc se těším :)
17.09.2014 23:17:56
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one