Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6484"
ha, čím ďalej lepšie :-)
Moc pěkné :).. doufám, že Petúnie a Vernon nebudou dělat moc problémů.. oc se těším na pokráčko :).. seš šikovná, když takhle překládáš :).. já se snažila číst jedničku Harryho Pottera, ale bylo to pro mě hodně těžký :D
Děkuju za pochvalu. Popravdě, zjistila jsem, že překlad kdy si to čtu sama pro sebe je o dost snazší, než když to překládám takhle, neboť v angličtině je prostě velký množství výrazů, který se do čestiny přeložit jednoduše nedají a najít český ekvivalent mi někdy zabere víc času než samotný překlad. Jinak pokráčko podle plánů ve středu. Popravdě, originálního Harryho Pottera jsem v aj četla jenom jednou. Šlo o Relikvie a to jsem to ani nedočetla, neboť pak se konečně dostal na trh český překlad. Sice mě hodně lákalo sehnat si ho v latině, ale to bych se možná se svými znalostmi nedostala dál jak za první kapitolu.
No, Petunie si užijeme příště až až.
17.09.2014 22:15:57
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one