Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

Nové povídky

Bylo to napsáno líp, ale smazalo se mi to.

Neboť se většina mých povídek blíží ke konci rozhodla jsem se, vám sem dát výběr z několika nových. Časem je napíšu všechny, ale pěkně postupně, jen chci vědět s jakou začít. Názvy se domyslí později, proto budete hlasovat pro čísla. Jo a pozastavila jsem Dědice Havrana, kdyby jste se divili, proč k němu nic nepřibývá, ale došla inspirace. Tak tady máte menší výběr.

 

1***

Děj: Odehrává se na začátku šestého ročníku !!! Sírius žije a Harry chodí s Ginny už od konce pátého ročníku!!! Hermiona vytáhne Rona, Harryho a Ginny do knihovny. Zde se projeví Ronova „láska“ ke knihám. Nahlas přečte jakýsi článek a vůbec si není vědom toho co způsobil. O několik minut později, však zjistí, že článek nebyl tak neškodný, jak se na první pohled tvářil, neboť to bylo velmi staré zaklínadlo, které je všechny čtyři přenese do minulosti do dob Pobertů.  Jak se naši přátelé vyrovnají s tím, že v této době budou muset nějakou dobu zůstat, neboť kouzlo, které by je vrátilo zpět není k nalezení.

 

2***

Děj: Začíná bojem na ministerstvu. Harry při boji s Luciusem Malfoye ztratí rovnováhu a i s věštbou spadne do oblouku, právě ve chvíli, kdy se na ministerstvo dostává řád. Všichni si myslí, že z oblouku není cesty nazpět a tak Harryho prohlásí za mrtvého. Opak je však pravdou. Harry postupně zjišťuje, že oblouk je brána mezi dvěma světy a na to, aby se dostal zpět musí složit několik zkoušek. Harry tedy žádá tamější obyvatele o pomoc. Povede se mu vrátit a naplnit věštbu, nebo zklame?

 

3***

Děj:!!!Harry rodiče žijí, žádná věštba neexistuje a  Voledmort tedy nepadnul ani nepovstal !!! Harry se od konce pátého ročníku schází s jistou dívkou, která je pro ostatní neznámá. Již brzy on i ona zjišťují, že to co oba cítí není pouze přátelství. Co se však stane, když se o tom dozví jejich rodiny, které stojí od počátku války proti sobě? A jak si s tím tihle dva, co se nechtěně ocitli v roli Romea a Julie, poradí?

 

4***

Děj:Po smrti Potterových je Harry umístěn ke svým příbuzným. Co když se však Dursleyovi rozhodnou, že chlapce vychovávat nebudou a pod záminkou výletu odjedou do Ameriky, kde dají Harryho k adopci. Sami se pak stěhují někam do Evropy. Tím tehdy jednoroční chlapec upadne na dlouhou dobu čtrnácti let do zapomnění. Spousta lidí si myslí, že je mrtvý a jen hrstka kouzelníků ho hledá. Jaké je tedy pak překvapení, když Harry spolu se svou školou přijíždí na Mezinárodní utkání kouzelnických škol, která má země sblížit a spojit je v boji proti Voldemortovi. Jak Harry přijme svého kmotra? Jaká tajemství skrývá hrad a jeho obyvatelé? A co skrývá sám chlapec?

 

5***

Děj: !!!Věštba neexistuje!!! Lily a Jamesovi Potterovím se narodí dvojčátka. O chlapci, který se narodil o hodinu později než jeho sestra, prohlásí Brumbál, že v sobě nemá žádnou magii. Manželé mu však nevěří a přes veškeré rozmlouvání chlapce vychovávají jako jeho sestru. Pak se však začnou Brumbálovi domněnky potvrzovat a je už příliš pozdě, aby chlapce dali do mudlovské rodiny. V šesti letech začne chlapec navštěvovat školu, jejíž žáci jsou vybíráni už ve školce a postupně se svými vrstevníky zjišťuje, že není obyčejný. Ale co potom je, když není kouzelníkem?

27.01.2009 21:08:07
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one