Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

Srdce má důvody, které rozum nezná-Jasane

Tak snad se to bude líbit.

Takže zadání bylo takový: 1. Srdce má důvody, které rozum nezná.

                                              2. Poberti-7. ročník

                                              3. Sirius Black a Lily Evansová

                                              4. Svět HP

Jinak omlouvám se za chyby.

            Bylo jedno z mnoha prosluněných červnových dnů. Někdo byl venku u jezera, jiní se potulovali v chladných zdích hradu, trénovali famfrpál a pár studentů se nacházelo i v knihovně. Mezi tuto skupinu patřil i Sirius Black. Ne, že by tu byl dobrovolně, ale na zítra musel vypracovat úkol pro Křiklana, a Remus, od kterého by jindy úkol opsal, byl po včerejším úplňku na ošetřovně, James, s kterým by se ta knihovna dala nějak přežít, trénoval famfrpál a Peter byl u své matky-opět. A tak vypracování eseje zbylo na něj. Povzdychl si a začetl se do knížky o lektvarech.

            Najednou na sobě ucítil něčí pohled. Zvedl hlavu a jeho bouřkové oči se střetli se smaragdově zelenými.

„Ach, Lily Evansová mě poctila svou návštěvou. Copak za tím vězí?“ optal se se zájmem Sirius.

Nestávalo se často, že by si  někomu z pobertů sedla. Ať už to bylo proto, že byla primuska, nebo protože James, který do ní byl už od prvního ročníku zamilovaný, patřil též mezi poberty. Sirius popravdě nechápal, co na ní James vidí. Snaží se o ní už od prvního ročníku a všem ostatním dává košem, a to i přes to, že mu Lily nedávala žádnou naději. No, když se nad tím zamyslel, musel přiznat, že se James tenhle ročník chová jinak. Nekřičí na ni přes celou síň, neprovokuje Srabuse, učí se na OVCE a žertíky mířené na učitele i žáky taky omezil.

            Lily se na něj dívala zoufalým, možná až prosícím, pohledem. Kývnutím hlavy jí pobídl k tomu, aby mluvila.

„No, chci se tě na něco zeptat Blacku.“ vypadlo z ní.

„Mě? No, tak prosím. Ptej se.“ řekl s úsměvem a opřel se o židli.

Chvíli váhala, pak se zhluboka nadechla a podívala se na své ruce.

„Víš Blacku, jindy by mě nenapadlo jít za tebou, jenže ty znáš Pottera líp než já, no a tak mě nepadlo… Prostě, byl by schopnej mi něco přimíchat do pití?“ vypadlo z ní a podívala se znovu na své ruce.

„Víš Evansová, že nemám páru o čem tu mluvíš? Proč by ti měl James něco přilévat do pití?“ ptal se Sirius se zájmem.

„Protože se se mnou poslední dobou dějí divný věci. Vždycky, když ho vidim, tak zapomenu na všeho ostatní. Když se na mě usměje, tak mam pocit, že mi snad srdce vyskočí z hrudi z toho jak buší. Ale tohle bych neměla cítit. Vždyť je to namachrovanej frajírek, kterej neumí nic jiného než se předvádět.“ Poslední část věty jakoby vyprskla.

Sirius nejdřív přemýšlel nad tím co mu řekla a pak se rozesmál.

„No to sem si mohla myslet, že se mi vysměješ. Vždyť je to přece tvůj kamarádíček. Litutju toho, že jsem za tebou chodila. Mělo mi to bejt hned jasný. Nejspíš se královsky bavíš, ale já přijdu na to, co ste mi to vy dva udělali.“ Chtěla se zvednout, ale Sirius jí se smíchem zastavil.

„Ne, Evansová, klidně seď, já jen, to snad není pravda. Ono se stalo něco, v co James celejch sedm let doufal. Ty si se do něj totiž zamilovala. A ne pomocí nějakého lektvaru, ale za to můžeš jenom ty sama.“ Smál se dál pobaveně Sirius.

             Lily na něj zírala. Vypadalo to, jakoby nemohla popadnou dech, ale nakonec ze sebe dostala: „To není možný! Vždyť, vždyť je to Potter. Ten namachrovanej blbec, co blejská úsměvem na každou stranu, kromě toho pitomého sportu a myslí si o sobě Bůhví co.“

            Sirius ji s úsměvem pozoroval a kroutil hlavou. Dalších pět minut na Jamese nadávala a oháněla se argumenty o tom, že ho nemiluje. Padly zmínky o jeho egu, namyšlenosti a všem možném než ji přerušil.

„Ty, Evansová, řekni mi, kolikrát si byla zamilovaná? A nemyslim tu pubertální lásku, o kterej za tejden nevýš. A ještě něco mi řekni. 4im se podle tebe člověk zamiluje? Srdcem nebo rozumem?“

„O čem to zase mluvíš?“ prskla naštvaně.

„Jen o tom, že srdce má důvody, které rozum nezná.“ S tím zaklapl knihu, kterou následně vrátil, zvedl se a zanechal zmatenou Lily svým pocitům.

            Lily se nad tím vším nejspíš zamyslela, protože po sobotním výletu do Prasinek se po škole roznesla zpráva o tom, že Lily Evansová a James Potter, co se k sobě chovali jako pes a kočka, spolu chodí.  

26.04.2008 22:52:42
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one