Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

Homo homini lupus-Narnenlos

Tys mi teda dal zabrat. Mě osobně se to nelíbí, ale nic jiného mě nenapadlo. Takže máš možnost vybrat si k čemu mam přidat další kapitolku. Takže se mě, vy ostatní, neptejte, kdy přidám další kapitolku a k čemu bude. Vše totiž záleží na Narnenlosovi!

Zadání:1.homo homini lupus
             2.poberti 7.ročník
             3.James Potter/Severus Snape
             4.HP

„Pottere? Snape? Kdo z vás dvou mi to vysvětlí?“ obořila se profesorka McGonagallová na dva studenty, kteří po sobě metali kouzla na chodbě.

            Oba vypadali, že její dotaz neslyšeli, neboť zatvrzele mlčeli. Profesorka přeskakovala pohledem z jednoho na druhého a promýšlela, jaký trest jim uložit, aby se konečně poučili. Nebylo to poprvé co je načapala. A pak dostala nápad.

„Pojďte se mnou.“ řekla a vedla je do jedné z nepoužívaných učeben.

            Oba chlapci po sobě házeli vražedné pohledy. Tohle nepřátelství, které vůči sobě oba chlapci cítili, trvalo již od prvního ročníku. A teď jsou v sedmém a stále se chovají jako prváci. Pomyslela si.

„Tak prosím pánové. Tuto knihu si přečtete a abych měla jistotu, že nebudete podvádět, tak z každé kapitoly vypíšete stručný obsah.“ S tím mávla hůlkou a na stole se objevily dvě knihy, kupa pergamenů, krabice s lahvičkami inkoustu a několik brků. Otočila se a s úsměvem na tváři odešla.

            Dva studenti hodnou chvíli jen tak stáli proti sobě a propalovali se pohledy. Nakonec se však zmijozelský chlapec odhodlal a vzal si jednu knihu. Nad názvem se zarazil. Podíval se na druhého chlapce a zjistil, že ten je na tom stejně. Na deskách knihy totiž stálo:

„Jsme lidé, tak proč o mnohých z nás platí homo homini lupus?“

            Kniha byla hodně velká jak na šířku, tak na výšku. V obsahu byly názvy kapitol jako : „Problémy a jak je řešit,“ „Na všem se lze domluvit“ a podobně.

            Každý si sedl do jedné lavice a začal číst.

             Byla jedno z těch sobot, kdy slunce přímo láká a pobízí k venkovním radovánkám. Nikdo ze studentů nezůstal na hradě, jen oni dva seděli v jedné z učeben.

Najednou přerušil ticho Snape.

„Ty, Pottere?“

„Hm?“

„Můžeš mi říct, co proti mně vlastně máš?“

„Upřímně? Celkově nic, snad jen to, že si tě všímá Lil.“

„A tebe nikdy nenapadlo proč?“

„No, občas jsem nad tím přemýšlel, ale nikdy jsem nedošel k žádnému závěru.“

„Vádí jí, jak se ty a ti tvoji kamarádi chovají. Podle ní toho máme hodně společného. To je všechno.“

            Chvíli bylo ticho, které přerušil James.

„Ty víš co znamená to homo homini lupus?“

„Samozřejmě, je to latinsky.“

„No a co to znamená?“

„Člověk člověku vlkem.“

„Ech, to docela vystihuje naší situaci co?“

„Jo, to jo.“

            Kdyby jste se teď ocitly právě v téhle učebně a znali by jste vztah mezi těmi dvěma, museli by jste si myslet, že jste se asi zbláznili. Oba dva se totiž smáli. A to nejen v tuhle chvíli, ale i během čtení.

            Když však večer odevzdávali hustě popsané pergameny McGonagallové, tak se k sobě chovali opět stejně chladně, jako dřív. Avšak něco se přeci jen změnilo. Chlapci po sobě již víckrát nepozvedli hůlku a James se přestal vytahovat.

            Homo homini lupus. Ano, tihle dva se do téhle doby k sobě chovali, jak vlci, ale i ti občas drží pospolu. Tak proč by tihle dva neměli upustit od věčných válek, hádek a šarvátek? Možná se z nich jednou stanou přátelé, i když… Ano vlci nikdy neopustí od své nevraživosti a tihle dva jsou přesně takoví. Jsou jako vlci.

 

21.05.2008 21:15:57
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one