Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
A je tu prolog k této povídce, neboť se blíží konec DH, ta už opravdu nebude trvat dlouho, prosím o komentáře ať vím, co si o oné povídce myslíte. Ať se líbí a omlouvám se za chyby

V dávných dobách, kdy se ještě kouzelníci nemuseli před lidmi skrývat, přišlo do tehdejší Británie pět sourozenců. Tři dívky a dva chlapci. Vypadali jako kouzelníci, ale přesto jimi nebyli. Každý z nich dokázal ovládat jeden ze živlů a pomáhali obyčejným lidem. Měli však ještě jeden úkol – udržovat mír a rovnováhu mezi dobrem a zlem. Lid si je oblíbil a byl jim vděčný, jenže vždy se najde někdo, kdo ostatním pouze závidí. A tehdy to byl Arneal – kouzelník, který chtěl ovládnout zemi a zatoužil jejich moc získat.

            A tak se spojil se svým odvěkým nepřítelem Sentralem. Tomu se ze začátku nechtělo, ale když si vyslechl, jakou moc by mohl získat, neodolal. Ze začátku se mágové dokázali bránit, jenže časem začalo po jejich moci lačnit stále více kouzelníků a jim nezbylo nic jiného než prchnou do lesů. Věděli, že to není dlouhodobé řešení a kouzelníkům nebude trvat dlouho, než je najdou a tak společně vytvořili malou skříňku, do které uložili sebou vyrobené přívěšky, do kterých uvěznili svou moc a zbytkovou magií skříňku uzavřeli tak, že ji mohli otevřít pouze člověk s čistou duší a přívěšky mohli k životu vybrat jen vyvolení.

            Ještě několik let po tom, co Arneal sourozence zabil, se snažil získat jejich moc, ale nikdy se mu to nepovedlo. A tak ji před svou smrtí odvezl do jeskyně poblíž místa, kde ji tehdy našel spolu s těmi pěti.

            A právě tam ji nalezl o mnoho a mnoho let později Guliver Scott. Bylo to v době, kdy se kouzelníci skryli před mudly a mladé kouzelníky začali učit ve školách. Ze svých řad vyhazovali vlkodlaky, upíry, polodémony, motáky nebo jinak odlišné kouzelníky. A přitom většina z nich měla tolik moci, kterou se museli naučit ovládat, aby je nezabila. Podle kouzelníků, nebyli motáci kouzelníci, ale pouze mudlové s troškou magie. To nebyla pravda. Motáci byli schopni kouzlit a ovládat svou magii, ale pouze takovou, se kterou se narodili. Stačilo několik let studia a rozvíjení a kolikrát byli tito lité mocnější než obyčejní kouzelníci. Guliver to věděl. On byl jedním z nich.

            A právě pro tyhle kouzelníky se rozhodl zřídit školu. Nebylo to nic jednoduchého ani levného, ale přesto neustoupil. Kontaktoval několik svých přátel a brzy měl i profesory. Teď už zbývali pouze studenti. Ty povětšinou nacházeli v mudlovských školách, kam chodil každý kouzelník, aby se naučil číst a psát. Ještě později si začali tyto děti vybírat už ve školkách a rodičům řekli, že byli vybráni na jednu soukromou prestižní školu. Ale teď se vraťme zpět ke Guliverovi.

            Guliver hledal vhodné místo pro stavbu školy a náhodou objevil tento les. Cítil z něj magii, která byla nejsilnější poblíž jedné jeskyně zhruba uprostřed na malé mýtince. Chvíli váhal, ale nakonec vešel dovnitř. Rozhlížel se, ale nic neviděl a tak použil vyhledávací kouzlo, které mu ukázala do jednoho rohu, kde však až na kameny a prach nic nebylo. A tak začal kopat jámu. Asi po dvou metrech nalezl malou truhličku, která vypadala jako stvořená ze skla, ale na dotek byla teplá a na chvíli měl pocit, že se v ní něco pohybuje. Po chvíli váhání odklopil víčko a zrak mu spočinul na kusu pergamenu. Vzal ho do ruky a dal se do čtení.

 

Ty člověče, jenž si otevřel tuto schránku, držíš v rukou obrovskou moc, avšak probudit ji dokáží jen vyvolení. Je to všechno z čeho vznikla magie tak jak ji znáš a zároveň to není nic.

Pro ty, co ji dokáží probudit, to bude dar i proletí, neboť na jejich bedrech bude ležet osud světa, neboť ručička vah dobra a zla je to co rozhoduje.

24.12.2009 17:23:42
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one