Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

15. Trocha teorie II - Praktická ukáza 1 PM

Ano, ještě bude jedna část. Ta se tu objeví v neděli. Doufám, že jste první den školy přežili ve zdraví. Já sice jo, ale občas to bylo jen tak tak XDXD. Důvod, proč kapitolka není dopsaná? No, abych se popravdě přiznala, včera nebyl nějak čas, dopisovala jsem to teĎka, když jsem se sem na chvilku dostala a zase se sem dostanu až klem osmý, až se půjdu podívat na AVPS. No nic, aŤ se líbí a užijte si to. 

Všichni zmateně sledovali odcházející šestici. Několik z nich si sice myslelo, že jejich magie musí být slabší, protože jak sami řekli, vlastně to jsou motáci s rozvinutou magií, ale všichni slyšeli o Prasinkách. Moody se však domníval, že děti patří ke smrtijedům a ta akce byla domluvená. Děti se předvedli jako silné, které bojují proti smrtijedům a tak pronikly do Řádu. Nakonec se usnesli na tom, že pokud jsou děti opravdu tak silné, jak říkají, nebude jim vadit menší souboj. Všichni čekali zaváhání nebo vztek, ale oni zůstali ledově klidní.

 „Co budeme dělat?“ zeptala se Lily, které se příliš nelíbilo útočit na svého syna a jeho přátele.

 „Musíme jim vybrat soupeře,“ odpověděl jí Brumbál, když viděl, jak se děti usadili na břehu jezera.

 „Brumbále, já…“ chtěla Lily něco říct, ale byla přerušena.

 „Mně se to také moc nelíbí Lily, ale musíme vědět, jak doopravdy jsou silní v boji proti kouzelníkovi. Je to lepší zjistit teď než uprostřed bitvy, nemyslíš?“ zeptal se James a objal ji kolem ramen.

 „Máš pravdu, jen mám strach,“ odpověděla a položila hlavu na Jakešovo rameno.

 „Vy Weasley, si vezmete na starost Hescara,“ řekl Moddy a ukázal na Charlieho.

 „Proč Charlie, Moddy?“ zeptal se Remus, i když tušil odpověď. Včera po večeři jim bylo prozrazeno, kdo ovládá jaký živel.

 „Umí to z draky a tenhle smrtijed ovládá oheň,“ odpověděl Moddy a jeho kouzelné oko se protočilo a zahledělo se na odpočívající šestici.

 „A nebude to trochu nefér? Přeci jen, chtěli jste vidět, jestli obstojí v boji proti kouzelníkovi a jen málo kouzelníků zná kouzla, které používají krotitelé draků,“ namítl Charlie.

 „Vy, si vezmete Hescara,“ zopakoval Moddy.

 „Sortrová, Vy si vezmete Gisperovou,“ řekl vysoké černovlásce a ta po chvíli přikývla.

 „Luideverovou si vezmete Vy, Pastroku a Verlindovou Bertsonk.“ Oba muži přikývli.

 „A Harryho?“ zeptal se James, ale měl zlou předtuchu, že zná odpověď.

 „Toho si vezmu na starost já,“ odpověděl bystrozor.

 „Ty, Moddy, já vim, že jsi tělem i duší vůdce, ale neměl by tohle rozhodovat Brumbál,“ ozvala se Tonksová.

 „To je v pořádku, Nymhadoro. Abych pravdu řekl, rád jsem se tohoto úkolu vzdal,“ odpověděl za Moddyho Brumbál. Ženiny vlasy po jejím oslovení zčervenaly, ale nic neřekla.

 „Hlavně se ovládej, Alastore, protože jestli Harrymu ublížíš nebo ho zabiješ, přísahám, že ti noční můry nebudou způsobovat smrtijedi,“ oznámila mu výhružně Lily.

            Moddy se nehezky ušklíbnul, ale přikývnul. Pak vyhranily prostor, kde budou bojovat a vyslali Teresu pro jejího bratra a jeho přátele.

 

***

 „Ehm,“ ozvalo se zakašlání.

            Harry líně otevřel oči a zamžoural do sluníčka. Kousek od nich stála Teresa a trochu nervózně se na ně dívala. Harry se posadil a tak ze sebe shodil Noru, která si na něm udělala polštář, která svým pádem probudila Amandu s Alexem. A Samuela vzbudila Tara, jenž si předtím ustlala na Mandiných nohou.

 „Co se děje?“ zeptal se Harry.

 „Prý vás mám přivést,“ odpověděla dívka, počkala až se všichni zvednou a pak se pomalu vydali k ostatním.

 

***

            První bojovala Amanda. Ona a černovlasá bystrozorka kolem sebe chvíli kroužili a pak to přestalo Amandu bavit. Vyslala proti černovlásce poryv větru. Ta se trochu zapotácela, ale brzy našla ztracenou rovnováhu, přivolala si hůlku, která jí vypadla a vypálila první kouzlo. Kolek světle modrého paprsku se utvořila bublina vzduchu a kouzlo vybouchlo.* Amanda se na černovlásku mile usmála a začala tvořit malé tornádo, které se postupně začalo zvětšovat. Bystrozorka však nehodlala čekat a vyslala Mdloby. Amanda se jim ladně vyhnula a poslala tornádo k čarodějce. Proud vzduch ji vyzvednul a začal s ní kroužit. Mezitím jí silný vítr vytrhnul z ruky hůlku a tu donesl k Amandě. Tornádo se začalo zmenšovat a čarodějka dopadla na zem.

 „Prošla jsem?“ zeptala se a zamrkala řasami.

 „Samozřejmě,“ usmál se Brumbál a Amanda donesla bystrozorce hůlku.

            Pak se posadila kousek od ostatních a pomalu si doplňovala energii, kterou ze sebe vydala.

 „Držela se zpátky,“ sykla na půl úst ostatním, když se zvedla ze země a přešla k nim.

 „Všiml jsem si. Je silná, hodně silná, ale nevěděla, co od tebe čekat,“ přitakal Harry.

 „Takže, koho jste vybrali mně?“ zeptala se s úsměvem Tara.   

            Z řady vystoupil Bertsonk. Byl jednou tak vyšší a těžší než Tara. Na obličeji měl pár jizev, ale světlé oči měly přátelský výraz.

 „Pokusím se ti moc neublížit,“ řekl a napřáhl hůlku.

            Tara si odfrkla a pohodila vlasy.

 „Uvidíme, kdo komu ublíží,“ řekla sladkým hláskem a zhluboka se nadechla.

            Najednou před Bertsonkem vytryskl ze země gejzír vody.

 „Těsně vedle, maličká,“ oznámil Taře a vyslal první kouzlo.

            Tara před sebou v rychlosti vytvořila stěnu z vody, kterou nechala zmrznout. Kouzlo stěnu roztříštilo, ale než se Bertsonk stačil nadát, utvořil se nad ním mrak, z kterého začaly padat ledové ostré střepy. Jeden sjel po Bertsonkově tváři a zanechal po sobě krvavý šrám. Muž si otřel krev z tváře a vyslal dvě kouzla najednou. To první stačila Tara zneškodnit. To druhé do ní narazilo a zanechalo po sobě krvavý šrám na hrudi.

 „Jde ti to,“ složila muži dívka poklonu, ale toho to ještě více rozzuřilo.

            Vzduchem se mihlo ještě několik kouzel. Jedno se otřelo o Tařinu ruku a ta zůstala bezvládně viset podél těla.

 „Teď už jsem se naštvala,“ zamumlala si pro sebe.

            V další chvíli se pod mužem zatřásla zem a z ní vyrazil další gejzír vody. Ten ve svém středu uvěznil muže a následně zmrzl. Tara k němu loudavou chůzí došla a nechala roztát led kolem pravačky, ve které svíral hůlku a vytrhla mu jí. Pak se podívala na Brumbála. Když kývnul, nechala led kolem muže roztát a hůlku mu hodila k nohám. Pak se vydala k jezeru, kde zůstala několik minut. Když se vrátila, byla její zranění zahojena. Bertsonk nemohl tvrdit to samé.

            Brumbál se zahleděl na zbylou trojici. Samuel s Harrym si vyměnily pohled a pak oba s úklonou naznačili Noře, že jen na řadě. Dívka protočila oči, ale udělala několik kroků v před. Pastorek jí s vytaženou hůlkou vyšel vstříc. Dívka si svého protivníka prohlédla a pak zvědavě naklonila hlavu na stranu. Čekala, až bystrozor zaútočí. Ten chtěl původně také čekat, ale po pěti minutách, kdy na sebe bez pohnutí zírali, znervózněl. Přemýšlel, jaké kouzlo by na ni mohl použít a nakonec na ni poslal železná pouta. Věděl, že dívka ovládá zemi a tak doufal, že jí železo buď úplně zastaví nebo alespoň zpomalí. Nora se lehce usmála a před ní se vytvořila kamenná hradba, do které kouzlo bezškodně narazilo.

 „Myslím, že teď jsem na řadě já,“ řekla Nora a ze země vyrazily šlahouny kořenů.

            Kořeny se začaly ovíjel okolo Pastorkových nohou a rukou. Pastorek v rychlosti použil řezací kouzlo a zbavil se tak pout na rukou a na levé noze. Kořen na pravé sebou trhnul a Pastorek se odporoučel k zemi. V další chvíli se však zbavil i jeho a znovu se postavil. Rychle se rozhlédl kolem sebe a uviděl skupinu kamenů u jezera. Rozhodl se, že proti dívce použije její vlastní zbraně. Přivolal si jeden kámen k sobě. Dívka stále přesně mezi ním a kamenem. Dívka se otočila a nastavila před sebe ruce. Kámen se zastavil, ale do zad jí narazilo poutací kouzlo. Dívka se svalila k zemi, ale kámen v rychlosti vystřel proti Pastorkovi a srazil ho k zemi, kde ho tak držel. Pak ze země vyrazily další kořeny a přikartovaly muže k zemi. Po chvíli se objevili kořeny i u dívky. Tyto jí však zbavili pout. Zvedla se a podívala se po Brumbálovi. Když potvrdil její vítězství, kořeny se vrátili do země a kámen se vrátil na své místo k jezeru.

 „Dva ze tří?“ zeptal se Samuel a natáhnul k Harrymu ruku zatnutou v pěst.

            Harry přikývnul a tak měl Řád možnost sledovat dva chlapce, jak si stříhají o pořadí. Samuel prohrál. S povzdechnutím se odloudal na prostor, kde bojovali. Když před něj předstoupil Charlie, zamračil se. Ten muž se s ohněm setkával často a to se Samuelovi ani trochu nelíbilo.

            Samuel utvořil první paprsek ohně a vyslal ho proti Charliemu. Ten ho zneškodnil ještě za letu a vyslal proti chlapci proud vody. Samuel se mu vyhnul a trochu se pousmál. Tohle mu připomnělo tréninky s Tarou. V ruce utvořil ohnivou kouli a znovu jí vyslal proti krotiteli. Ten narazil do štítu, který kolem sebe mladý Weasley udělal a znovu vyslal proud vody a pak podivné kouzlo, které mělo purpurovou barvu. Bylo to kouzlo, které krotitelé používali na svázání dračího ohně. Hodilo se to při různých vyšetření nebo přepravě. Samuel už pochopil, že nestojí před obyčejným kouzelníkem a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Kolem Charlieho se utvořil ohnivý kruh, který se k němu začal přibližovat. Charlie kolem sebe utvořil štít a začal oheň hasit. Tím však jeho štít začal polevovat. Samuel se pousmál a kolem původního kruhu se utvořil další s většími plameny. Pak vyslal proti Charliemu několik. Charlie brzy pochopil, že chlapec objevil jeho slabinu a pokud nechce ztratit kontrolu nad štítem, musí se soustředit pouze na něj. Pokusil se vyslat ještě jědno kouzlo, ale ve chvíli kdy napřahoval hůlku pronikl jazýček plamene skrz štít. Charlie zvedl ruce na znamení že se vzdává. Oheň zmizel.

 „Co jsi zač?“ zeptal se Samuel.

 „Jsem krotitel draků,“ přiznal se Charlie a podal si se Samuelem ruku.

 „Já, ale nejsem drak,“ řekl Samuel.

 „To ne, ale máte jedno společné,“ odpověděl s úsměvem Charlie a vydal se ke svým sourozencům.

 „A teď my, Pottere!“

            Z řady vystoupil Moddy ¨, hůlku v pohotovosti a čekal.

 „No jistě, kdo jiný,“ zamručel si Harry pro sebe a vyměnil si místo se Samuelem, který zmizel v hradě, aby našel nějakou pochodeň nebo svíčku.

 „Doufám, že jste si uvědomil, že já se s vámi mazlit nebudu, Pottere,“ sykl Moddy a zaujal bojový postoj.

 „Jo, to mi došlo,“ zamumlal Harry a připravil se.   

* Přemýšlela jsem a napadlo mě, že i kouzlo čerpá nějakou energii ze svého okolí. Takže, když se ocitne ve vakuu, tak nemá z čeho brát zdroje, ztratí na síle a samo se zničí. Možá je to úplná kravina, ale mně se to sem celkem hodilo.

01.09.2010 19:04:44
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one