Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Rozhovor

Takže, nejprve všem chci popřát hezký svátky a pokud možno bohatýho Ježíška. Další kapitola bude k obraceči a to možná na Vánoce.

Po tom co Harry vyběhl z domu, zavládlo uvnitř ticho. Chvíli se dívali jeden po druhém, ale nakonec se vydali na prohlídku domu. Vzali to od shora. Bylo tam celkem pět dveří. Po pravé straně tři, po levé jedny a naproti schodišti také jedny. Ty naproti schodišti vedly do koupelny, ty po pravé straně do třech různých pokojů. Jak poznali, tak jeden patřil Harrymu. Na nočním stolku, vedle velké postele s nebesy, byla rozečtená kniha. Na jedné z mnoha poliček hrálo potichu rádio a na stole byla spousta papírů a tužek. Pokoj byl laděn do světle žluté a nábytek byl z tmavšího dřeva. Na plovoucí podlaze byl přesně uprostřed pokoje malý kobereček. Dva pokoje vedle byly propojené ještě jedněmi dveřmi a zatím byly prázdné. Pokoje po levé straně, byly pokoje pro hosty a zvětšovaly se dle potřeby. Dole pak byla kuchyň, jídelna, obývák, knihovna a předsíň. Pak tam bylo ještě něco jako sklep rozdělený na několik částí. Byla tam laboratoř, místnost s lektvary, místnost s přísadami nakonec něco jako spižírna. Když se vrátili do obýváku zjistili, že si dům prohlíželi přes hodinu a půl. O půl hodiny později se vrátil Harry.

Věděl o tom, že jsou v obýváku, ale ignoroval je. Odešel do kuchyně a začal si vařit čaj. Hermiona viděla, jak se několik lidí chce zvednou a promluvit si sním, ale ona je zarazila a se slovy : ,, Já  si s ním promluvím." odešla za ním do kuchyně.

Její kamarád stál u linky a čekal, až se dovaří voda.

,,Víš, Hary, že se spoustě lidí po tobě stýskalo?"

,,Mně taky, Hermi, mně taky," odpověděl jí.

,,Já vím. Nebylo to od nich správné. Mohli se tě nejprve zeptat na tvůj názor, ale pochop Harry. Ty jsi jejich jediná naděje. Copak to nechápeš? Pokud ho nezastavíš, ovládne svět. To chceš Harry? Chceš, aby vrah tvých rodičů vládnul světu a zabil všechny, co se mu pokusí odporovat. Podívej se mi do očí a řekni mi, jestli je to, to co chceš!"

Harry zvednul hlavu a ona mohla vidět, jak se mu po tváři ztéká osamělá slza.

Ne, to nechci, ale potřebuji čas. Dej mi čas, abych se mohl rozhodnout." 

,,Nevím sice, kolik toho času budeš potřebovat, ale musí ti stačit měsíc. Ten ti můžu slíbit. Možná bych pak mohla přesvědčit Brumbála, aby vzal tvé přátele s tebou." 

Ti by šli i kdyby to měli zakázané," odpověděl Harry a pousmál se.

Hermiona mu úsměv oplatila. Pak se otočila a chtěla se vrátit do obýváku všem oznámit, co zjistila, ale zastavil jí Harryho hlas.

,,Nahoře jsou pokoje pro hosty. Můžete tam spát. "

Hermiona jen přikývla a odešla za ostatními. Když jim pověděla co se dozvěděla, bylo na ostatních vidět, jak jsou nervózní z toho, jak se Harry rozhodne.

 

------------------------

 

Druhý den je vzbudil hlasitý zvonek. Všichni vyběhli ze svých pokojů a dívali se nechápavě na Harryho, který už oblečený běžel otevřít.

,,Čau  Zany. Já vím, že seš zvyklej pro mě takhle chodit, ale pokud ti to nedošlo, tak jsou tady lidi, co na to zvyklí nejsou," řekl mu s úsměvem Harry a pohodil hlavou ke schodům, kde doteď stáli všichni obyvatelé domů.

Zanny jen pokrčil rameny a do patra zavolal „PARDÓN." Pak se otočil na Harryho a řekl: „Tak dem ne? Ostatní na nás už čekaj."  Harry kývl  a přes černé tričko si vzal jeansovou  bundu. Pak spolu se svým kamarádem vyběhl z domu a zanechal udivené osazenstvo domu  úplně samotné.

,,Tohle, že byl Harry? Pokud si vzpomínám, dřív jsme ho museli tahat z postele násilím a teď v pohodě vstane v půl sedmý," řekl Sirius.

Odpověděla mu Hermiona.

Harry se změnil. S tím jste museli všichni počítat, když jste ho sem poslali. Ani bych se nedivila, kdyby se nechtěl vrátit. Ale myslím si, že nám pomůže. Nesmíme zapomenout na ten jeho záchranářském komplex."

S tím se vrátila zpátky do svého pokoje. Ostatní se po chvíli také navrátili do svých, doposud teplých, postelích.

Harry se se svými přáteli pocházel po tržnici. Každý už si něco koupil. Dívky především nějaké šátky nebo šaty. Chlapci zase nějaké zbraně. Harry si koupil dýku. Čepel měla vlnovitý tvar, stejně tak jako pochva. Na rukojeti pak byl z kamínků vyskládaný drak. Na jedné straně byl bílý a na druhé byl černý. Teď se už jen tak procházeli a sem tam si koupili nějakou cukrovinku. V případě Jenny, která si koupila turecký med, díky kterému nemohla promluvit ani slovo, protože Harryho nenapadlo nic lepšího, než jí do úst vložit velký kus medu, takže jí nezbývalo nic jiného než čekat, až ho celý zcucá.  Ostatní se jí kvůli tomu smáli, protože když chtěla něco říct tak neměla šanci. Domů se vraceli krátce před polední. Jenny  šla s Harrym, že prý mu pomůže připravit oběd. Ono taky vařit pro skoro pro dva tucty lidí není žádná sranda. Dva tucty proto, protože když několik členů zjistilo, že se tam Brumbál zdrží déle, tak se přemístili pryč. Zbyli tam akorát Weasleovy, Hermiona, Sirius, Remus, Brumbál, McGonagalová, Snape, Moddy a Tonksnová. 

V domě nikdo nebyl, protože si všichni užívali sluníčka na zahradě. Harry s Jenny se hned pustili do vaření. Harry, mezitím co Jenny připravovala kuře, oloupal brambory, jak ke kuřeti tak do polévky. V kuchyni se docela vyblbli. Občas po sobě hodili nějakou tu zeleninu nebo splynuli v dlouhém polibku. Takhle je našel Sirius a něco pochopil. Pochopil to, že jeho kmotřenec je zde opravdu šťastný. A to si právě nemyslel. Ano, tušil, že bude naštvaný, až sem přijdou, ale myslel si, že ho to po chvíli přejde a on se s nimi bude chtít vrátit domů, ale tohle vážně nečekal. Nikdo by na něm nepoznal, a to i na jeho přátelích, že se jednou do měsíce proměňuje ve vlkodlaka. A co nevidět tu bude úplněk, uvědomil si. Přesně za dva dny a on snad pochopí to stou legendou.

05.02.2013 20:20:30
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one