Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Laura

Nevěděl, jak dlouho tam byl, ale nakonec si lehl do trávy a s očima upřenýma na nebe, na kterém se začaly objevovat hvězdy, usnul. Spal asi dlouho, protože ho probudilo šimrání paprsků na nose. Přetočil se na boku, přes hlavu si přehodil peřinu a chtěl spát, ale pak mu něco došlo. ,Peřinu?' Neochotně otevřel oči a zjistil, že je v nějaké místnosti. Byla tam akorát postel, na které ležel, noční stolek, malá komoda, okno a dvoje dveře. Pak si všiml ještě něčeho. Na proti posteli seděla na židli nějaká žena .Měla dlouhé černé vlasy s blonďatým melírem a její jantarové oči ho pozorovaly. Jakmile se jejich oči střetly, usmála se na něj a tím odhalila své zuby. Harry hned poznal, že je upírka.

Ženu sice trochu překvapilo, že se nebojí, ale po chvíli se nadechla a řekla: ,,Mé jméno je Laura. Našla jsem tě v lese a přinesla tě sem do mého domu. Jak již si nejspíš zjistil, jsem upírka, stejně jako můj manžel Alex. Já a on jsme ti udělali několik testů a zjistili jsme, že jsi upír i vlkodlak. Zajímá mě, jak je to možné?"

Harry chvíli váhal, ale pak si povzdychl a převyprávěl jí celý svůj příběh.

,,Zajímavé, velice zajímavé. Pojď za mnou," řekla po tom co jí převyprávěl celý svůj dosavadní život.

Harry se zvedl a jen tak ze zvyku si sáhl za pás. Jeho hůlku mu Brumbál sebral a už mu ji nevrátil.

Ve vesnici, ve které se nacházel Lauřin dům, byla spousta domů, jeden menší zámek, a celá byla ohraničena lesem. Jak se dozvěděl, v téhle vesnici žili upíři a vlkodlaci. V lese žili elfové a za lesem byla ještě jedna vesnice, a tam žili mudlové. Do vesnice chodili normálně a se všemi byli v míru. Nikdo zde neumíral, leda by se ho někdo zabil. Ostrov se jmenoval Delerict. Díky mudlům, zde vlastně přežili. Vždy ve smluvený den se vydalo několik upírů do vesnice a od vesničanů dostali naředěnou lidskou krev. Každému stačila trocha, a jak mu Laura řekla, moc jich tu nebylo. Maximálně tak dvacet od každého druhu. Mudlů bylo tak sto. Víc ne. Na slunci mohli být kvůli jejich zvláštnosti. Každý druh měl svou vládkyni a vládce a oni šli právě za tou upíří. Všichni měli jedno společné a to, že byli vyděděnci. Tím, že byli něčím zvláštní, tak se dostali sem a tak dostal ostrov svůj název - Delerict - Vyděděnec. Ale to už vcházeli do prostorné místnosti, kde na vysokých trůnech seděla žena s bílými vlasy a šedýma očima a muž hnědými vlasy a černýma očima.

Harry před nimi stejně jako Laura poklekl, ale pak si prohlížel místnost a Laura jim zatím vyprávěla Harryho příběh. Chvíli si ho (Harryho) ještě prohlíželi, ale pak ta žena řekla: ,,Mé jméno je Nataša tohle je můj manžel Darkeness. Jsi prý upír i vlkodlak (na Harryho kývnutí pokračovala).Z větší části si upír a proto bych ti chtěla nabídnout místo v naší smečce. Pokud přijmeš, projdeš starým rituálem, díky kterému budeš umět vše co uměli i ti nejmocnější kouzelníci a mudlové. Také budeš vědět, jak se chovat jako upír. Vždy se však můžeš něčemu novému přiučit z knih. Dále pak budeš moci zapomenout na minulost. Dostaneš nové jméno a jméno Harry Potter budeš používat pouze v kouzelnickém světě. Přijímáš tedy?"

Harry se chvíli rozmýšlel, ale nakonec kývnul.

,,Dobrá tedy postav se sem do toho kruhu. Při rituálu nejspíš upadneš do bezvědomí,ale jakmile se probudíš, tak ti Laura odpoví na všechny tvé otázky a pomůže ti vybrat dům. Všechny domy jsou již s vybavením, mezi které patří i mudlovské. Pak tě přivede na večer sem, abys mohl být představen ostatním."

Harry udělal vše co mu řekla, a jak řekla, během rituálu ztratil vědomí.

Probudil se opět u Laury doma. Ta se na něj usmála. Počkala, až se oblékne, a pak se vydali na prohlídku domů. Nakonec si vybral (spíš Laura mu ho vybrala) dům o dvou patrech se zahradou. Nahoře byl jeho pokoj, 4 pokoje pro hosty + koupelny a pracovna. Dole pak byl obývák, knihovna, jídelna, kuchyň, předsíň a spižírna. Dole byl pak ještě sklep. Vše bylo velmi pěkně vybaveno a nejvíce ho zaujaly mudlovské přístroje, jako třeba hi-fi věž, notebook a další. Nechyběl tam ani krb. Po tom co si Harry celý dům prohlédl, ho vzala do vesnice, kde si koupil horu oblečení i bot. Oblečení bylo jarní, letní, podzimní, zimní, společenské a pracovní. Než to vše nakoupili a dostali se do Harryho domu, byl čas, aby se vydali do zámku.

Harry nevěděl co si má vzít, a tak mu Laura poradila. Nakonec měl černé kalhoty a bílou košili. Podle Laury v tom vypadal sexy, ale on byl hrozně nervózní. Pod košilí se mu rýsovaly svaly, které měl z famfrpálu ,ale také z přeměny. Cítil, že toho ví víc než před rituálem, ale o kolik víc toho ví, to netušil. Nakonec se tedy vydali. Ještě než vešli dovnitř mu Laura řekla: ,,Jo,málem jsem zapomněla. Od teď nejsi v Harry Potter, ale Tartan. Tak hodně štěstí." S tím vešla dovnitř.

On sám byl ještě chvíli venku a přemýšlel o novém jméně.Pak se podíval směrem ke hvězdám a jako by se loučil s minulostí. Zatřepal hlavou a vešel dovnitř. Věděl, že on se s minulostí nikdy nedokáže rozloučit. Také věděl, že tohle není poslední den Harryho Pottera. Jednou přijde čas kdy se bude muset na nějakou domu vrátit, ale nevěděl, že to bude co nevidět.

05.02.2013 20:18:16
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one