Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Rozhovory

Je, krátká to uznávám, ale snad se bude líbit.
            Harry počkal na Siriuse pod schody, přesně tak, jak se domluvili. Nemusel čekat dlouho, takže se společně vydali na procházku kolem jezera a po pozemcích. Sirius se Harryho ptal na všechno možné. Byl zvědavý jak malé dítě. Zajímala ho každá drobnost. A pak se ho opět zeptal, jestli se nezlobí, že ho tam poslali.

Ne, nezlobím se. Víš, Siriusi, dalo by se říct, že jsem tam našel rodinu a pravé přátele, kterým je jedno, kdo jsem, neboť jsem vlastně všichni stejní a přitom tak jiní. Je tam takový klid. Žádná válka ani žádný Voldemort a jeho armáda zkázy," odpověděl mu Harry.

Počkej, to znamená že Voldemort si na ten ostrov nedělá zálusk? Vždyť by měl obrovskou výhodu!" ptal se zmateně Sirius.

Výhodu by měl, kdyby si nás dokázal podrobit. Už jednou se o to pokoušel a nedopadlo to nijak slavně. Ví, že když ostrov nechá na pokoji, tak se mu nic nestane. Proto nebudu bojovat proti Voldemortovi a jeho smrtijedům. Můžu pomoci, ale nemohu ho porazit. To již není můj úděl," povzdychl si Harry a zadíval se na nebe.

To nechápu," přiznal Sirius.

            Harry se pousmál a zakroutil hlavou na znamení, že to vysvětlovat nebude. Harry se Siriuse zeptal na to, co se tady dělo po dobu jeho nepřítomnosti. Dozvěděl se to, že Voldemort nabývá na síle, má více stoupenců a je již velmi málo lidí, kteří mají naději. Harry viděl jeho prosící pohled, ale musel zakroutit hlavou. I kdyby chtěl, tak nemůže. Smlouva je smlouva a on ji nehodlal porušovat.

            V půl páté zamířil do věže. Vešel do ložnice. Ve dveřích se na chvíli zarazil. Jenny stála před jeho skříni, která byla nyní nějak podezřele velká a rovnala si do ní své oblečení.

Miláčku? Můžeš mi říct, co to tady děláš?" zeptal se Harry a objal ji kolem pasu.

Stěhuju se. Přečetla jsem si celý školní řád a nic o  tom, že by tohle bylo zakázaný, tam nebylo," odpověděla mu, pověsila poslední šaty na ramínko, zavřela skříň a otočila se k němu čelem.

Jak probíhal rozhovor se Siriusem?" optala se.

Ale jo, šlo to," odpověděl a sklonil se k jejímu krku, který začal pokrývat polibky.

            Po té se chvíli věnoval její klíční kosti a nakonec se zaměřil svou pozornost na její rty. Jenny samozřejmě nezůstala pozadu. Rozepnula mu košili a pozadu ho dotlačila na jeho - vlastně nyní již jejich - postel. Harry v poslední chvíli zahrnul kouzlem závěsy a pak se nechal zaplavit vlnou lásky a vášně.

            Když se Triven po hodině vrátil, ihned mu došlo co se tady dělo. Oblečení poházené po celém pokoji mluvilo samo za sebe. Jednoduchým kouzlem ho nechal poskládat na stolek vedle postele a odkašlal si.

Chtěl bych vám dvěma zamilovaným oznámit, že tu za chvíli bude Weasley se svojí sestrou a Grangerová. Chtějí s tebou mluvit," řekl těsně před tím, než se svalil na svou vlastní postel a ponořil se do knihy.

            Jenny se natáhla pro Harryho košili a oblékla si ji na sebe. Pak se přikryla peřinou a zůstala ležet. Harry se pousmál, věnoval jí ještě jeden polibek a vydal se do koupelny. Když se vrátil, měl na sobě jen černé kalhoty. Pak popadl oblečení a dal ho do koše na prádlo. Potom se zvědavě podíval na Jenny. Jindy by do koupelny zamířila jako první, ale tentokrát zůstala ležet.

Když jsi tu nebyl, tak mi ta malá Weasleyová několikrát řekla, že je to ona, kdo tě miluje, a že až se vrátíš, tak mi ukáže, že ji taky miluješ a že mě máš jenom pro zábavu," řekla se zamračeným výrazem.

A tys jí věřila?" zeptal se.

Hm, možná," řekla s klidným obličejem.

Cože? No počkej," řekl jí, klekl si nad ni obkročmo a začal ji lechtat.

            Tentokrát ji však nechal ruce volné, takže ho k sobě lehce přitáhla - nějak zvlášť se nebránil - a začala ho líbat. Takhle je také našli Ron, Ginny a Hermiona. Hermiona si odkašlala, aby na sebe upoutala pozornost. Harry pootočil hlavu a když uviděl ty tři, tak se posadil na postel a na klín si přitáhl Jenny, na kterou se začala Ginny mračit.

Co potřebujete?" zeptal se Harry.

Chtěli jsme se tě zeptat, jestli by si se s námi nešel projít. Víš, tak jako za starých časů," řekla mu Hermiona.

A má to cenu, Mio? Až tady odvedu svou práci, vrátím se zpět a už tam zůstanu," řekl jí.

Co to říkáš, Harry? Vždyť Brumbál by určitě vymyslel nějaký způsob, jak by jsi tu mohl zůstat," řekla Ginny.

Já vím, Ginny, že by Brumbál něco vymyslel, ale můj domov je teď tam," řekl jí Harry a sklonil se k Jemny, aby jí věnoval motýlí polibek.

            Ron si odfrkl a pak pronesl k těm dvěma, že snad teda raději půjdou, že je nejspíš při něčem vyrušili. Harry si jich nevšímal. Vztah s nimi byl úplně jiný, než vztah se Siriusem. Siriuse tak nějak chápal, a vždy ho měl rád, jako svého otce, bratra. Prostě patřil do jeho rodiny. Tak dříve bral i Weasleyovi s Hermionou, ale nyní už ne. Ten cit co k nim choval postupem času zmizel a zůstala jen vděčnost. Nic víc, nic míň. Nyní měl pravé přátele, co mu nahrazovali rodinu. Ale v koutku duše doufal, že se snad něco brzy změní.     

05.02.2013 20:26:54
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one