Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Den poté
…když v tom na svém obličeji ucítil studenou vodu.Vylítl do sedu a zmateně se rozhlížel po pokoji.Nikoho nemohl najít,ale uslyšel smích od nohou postele.Harry se tam podíval a uviděl svého otce jak se v návalu smíchu válí po zemi.,,Ha ha ha."Řekl Harry a šel do koupelny,kde vykonal ranní hygienu,převlékl se a šel do svého pokoje,kde se jeho otec právě sbíral ze země.Když uviděl Harryho podíval se mu na vlasy a zeptal se:,,Říká ti něco slovo hřeben?"Harry se na něj ušklíbl a řekl:,,Prvních pár let svého života sem se pokoušel učesat,ale pak sem pochopil že to nemá cenu,neboť sem to zdědil po svém tatíčkovi,kterej si je furt musel cuchat."Pak sešel do jídelny,kde si jeho matka právě četla noviny.,,Ahoj mami."Pozdravil a zakousnul se do toastu.,,Ahoj zlato."Řekla Lily aniž by vzhlédla od novin.

Když Harry dosnídal,přičemž neustále propaloval svého otce vražedným pohledem,odešel k sobě do pracovny,aby dodělal nějaké věci na svatbu a taky aby se pořádně prospal.Zítra měl rozeslat pozvánky.Už se těšil na výraz jeho rodičů.Když zjistil,že už asi neusne rozhodl se,že by se zase mohl věnovat viteálům.Začal počítat.Zničený je prsten,deník,medailon a hrneček.To jsou čtyři takže ještě tři zbývají.Naginy a něco od Godrica nebo Roweny a pak Voldemort.Harry hledal ve všech knihách,kde by se mohlo nacházet něco cenného,ale našel pouze zmínku o Rowenině náhrdelníku a Godricově pečeti.V knihách byla však pouze zmínka jak věc vypadá a jinak nic.Rozhodl se,že si hold o víkendu udělá menší výlet.Pak se podíval na hodiny a zděsil se.Byl čas večeře.,To sem tu byl tak dlouho.'Pomyslel si,ale pak už se rozběhl k jídelně.Jeho rodiče právě něco řešili a když si všimly Harryho podívali se na něj z otázkou v očích:,Kde-si-byl!'Harry si sedl na své místo a začal úplně v klidu večeřet.Oby na něj koukali jak na blázna.Pak jen pokrčili rameny a vrátili s k večeři. Po večeři se omluvil,že je unavený a že si půjde lehnout.

Ve svém pokoji se však změnil do malého ptáčka.V téhle podobě dolétl před dům,kde se pak proměnil do okřídleného jednorožce. Takhle doletěl až do Bradavic.Tam několikrát zařehtal.Z hradu,podle jeho očekávání, se vyhrnulo množství studentů a mezi nimi byla i Veronika.Ta jakmile ho uviděla k němu vyrazila.Podívala se na něj z otázkou v očích.Harry jí tlamou strčil do ruky.Když jí natáhla objevila se jí v ní rudá růže.Veronika se usmála a pohladila ho po hlavě.Pak ho políbila na čelo.Kůň ještě jednou zařehtal pak se vznesl a zmizel v oblacích.Veronika se usmála,přičichla k růži a odešla do své ložnice kam jí následovala Hermiona.

Jakmile se Harry vrátil domů šel spát.Před tím než usnul si však nařídil budíka na půl sedmou.Proč?V sedm měl každý dostat pozvánku na jeho a Veroničinu svatbu.Už se těšil na obličeje svých rodičů a byl si jistý,že i Veronika bude mít zítřejší ráno a možná i den o zábavu postaráno.Naposledy se podíval na noční stolek kde byla jeho a Veroničina fotka,jak spolu sedí u jezera a pak usnul.

19.11.2007 17:04:21
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one