Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Dar od kentaurů
Harry vešel do hradu,kde ho uvítali ostatní zakladatelé Bradavic.Helga mu řekla,aby za ní až si vybalí přišel na ošetřovnu.Sice nechápal proč,ale poslechl.Moc věcí sebou neměl,protože polovinu si nechal v té době kde byl předtím.Věděl,že to tam pak najde,tak proč se s tím tahat,že jo?Pak se vydal za Helgou na ošetřovnu.Merlin mu už řekl,aby všem tykal.Jakmile došel na ošetřovnu namazala mu Helga místo,kde měl jizvu nějakou mastí.Pak mu řekla,že tu chvíli bude muset počkat.

Harry si lehl na postel kde usnul.Zbudil se překvapivě až ráno.Jeho pohled hned padl na zrcadlo.Chvíli se jen tak pozoroval a nemohl najít žádnou změnu,ale pak si toho všiml.Jeho jizva zmizela.Chvíli se na sebe díval do zrcadla,ale pak se usmál.Že by měl po těch letech života,kdy ho každej pozná díky jizvě pokoj.

Šel rovnou do svého pokoje kde se osprchoval.Pak si oblékl černé plátěné kalhoty a tmavě zelenou košili.Když zjistil,že ani po vysprchování nedonutí své vlasy k tomu,aby si lehli tak se vydal do Velké síně.Tam právě probíhala diskuze.Když si všimly Harryho,pobídli ho,aby si sedl.Pak mu řekli,že se v této době bude učit čtyři roky.Pak mu Helga vysvětlila,že po celou dobu co tu bude,bude jeho vyučování probíhat stejně.V pondělí ho bude učit Salazar,v úterý Helga,ve středu Godrick,ve čtvrtek Rowena a v pátek Merlin.V sobotu mu pak dají opakovací testík.Neděli bude mít volnou.Také mu Helga řekla,že zítra přijedou čtyři studenti v jeho věku.Budou to první žáci,které bude mít Bradavická škola.Když se Harry zeptal,jestli sou z jeho času tak mu Helga řekla,že ne,že to jsou kouzelníci z této doby,že z nich pak budou učitelé na této škole.Harry jen pokýval hlavou a po snídani odešel k sobě.

Řekl si,že jestli zde bude chtít být i v budoucnu tak si to tu bude muset trochu změnit.Ložnici s koupelnou nechal tak jak byla,ale společenskou místnost trochu (hodně) zvětšil a podél jedné zdi nechal udělat skříně s různou velikostí poliček.Víc jak polovina byla zatím prázdná,ale to Harry neřešil.

Neboť byla neděle tak se šel projít kolem jezera.Nakonec stejně však zamířil do lesa,kde potkal kentaury.V téhle době na něj však nemířili,ale normálně si s ním povídali.Vyprávěli mu příběhy z hvězd.Když odcházeli tak mu věnovali luk,který se nikdy nezničí a neopotřebuje a toulec šípů.které nikdy nedojdou a vždy najdou svůj cíl.Za dar poděkoval a ,než je opustil dostal ujištění,že je může kdykoliv a to i v budoucnosti navštívit.Harry tedy zamířil do hradu.Dar od kentaurů uložil do jedné z poliček.Nakonec se však rozhodl,že si s poloviny udělá něco jako zbrojnici.Poličky nechal zmizet a přičaroval tam pouze hřebíky.Luk pak i s toulcem na jeden z nich pověsil.

Unaven dnešními zážitky usnul v křesle,kde si četl knihu,kterou si vypůjčil(ale nehodlal jí vrátit) v oddělení z omezeným přístupem.Tahle knížka nebyla jediná.Měl ve své knihovně,kterou o hodně zvětšil již spoustu knih.Ráno se vzbudil v půl šesté a tak se vydal.po ranní hygieně na snídani.

20.11.2007 20:02:24
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one