Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5360"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Strašně pěkná povídka která mě ale bohužel do jisté míry zklamala a to tím že to bylo všechno až na posledních několik pár kapitol příliš uspěchané, nabízelo se tam tolik situací kde jsi se mohla rozepsat jak už v dově harryho rodičů, zakladatelů nnebo výcviku u merlina taky mě celkem zamrzelo že jsi tak trochu vynechala Rona a hermionu a taky Snapea vlastně jsme se nedozvěděly jestli ho Harry změnil nebo nikoliv, jinak to byl příběh velice krásný jen bbyy si k dokonalosti zasloužil více pokračovat ale s tím už nic nenadělám :) i tak se mi to elice líbilo :)
Gadgitka: Mockrát ti děkuji za tvůj názor. Vím, že tahle povídka má své mouchy, přesněji řečeno - maxi mouchy. Já samotná si kolikrát při zpětném pročítání chytám za hlavu, jak se děsím toho, co jsem sama napsala, ale zase si na druhou stranu říkám, že to byla spolu s Posledním střetem moje prvotinka. Pokud jde o interpunkční znaménka... No ze začátku jsem je vážně moc neřešila, neboť přiznávám se a kaji, že jsem to nevěděla. Pak mi jistá osoba ještě na mém původním blogu prozradila a poradila co a jak. Neříkám, že mě občas nenapadlo to přepsat, opravit nebo tak, ale pak jsem si řekla, že by bylo hloupé předělávat příběh jenom z toho důvodu, že v době kdy jsem ho psala jsem o podobných povídkách neměla ani páru, nebo že snad je taková nemastná neslaná. Chybami se přeci člověk učí. A to i já. Nicméně, za tvůj komentář děkuji a jsem ráda, že se našel člověk, který se nebojí to zkritizovat od prvního písmenka po poslední tečku. Kritiku přijímám, ale ne všechnu. Nemám ráda komentáře, kde člověk autorovi nadává, nebo to ohodnotí slovy: "To je hnus!" ale už nenapíše co konkrétně ho tam tak znechutilo.
Jo a lily: Říká se tomu kritika a ten kdo ji neumí přijmout, by neměl ani psát, protože každý pisatel se snaží zlepšit se a s takovým postojem to moc daleko nedotáhne.
Začátek povídky mě popravdě nijak nevzal. Už jsem četla několik povídek o vracení se do minulosti a jen málo jich bylo skutečně povedených.

Příběh je stručný, bez jakýchkoli výrazných nápadů. Merlin se tam v první kapitolce mihnul, cosi plácnul a náhle uměl Harry Potter vše včetně tvoření ohnivých a vodních vírů naráz. CO čert nechtěl, „vychloubal“ se s tím před Poberty.

Vtipné situace téměř žádné, buzení vodou je rovněž ohrané (pro větší efektivnost je třeba shoď z postele, ať se probouzí s hlavou dolů, nebo něco podobného... sprcha v posteli vyšla z mody).

Věty jsou strašně osekané, skoro holé, což mě velice rušilo při čtení. Co se přezdívky týče... Všimla sis, že Medek vše přeložil do češtiny (Dvanácterák, Náměsíčník, Tichošlápek, Červíček) tak proč je Harry nazván tak poetickým a zároveň nehodícím se jménem Falco. Čeština má mnoho a mnoho krásných slov, je to bohatý jazyk, tudíž tam mohlo být něco jako Křídlonoš a odůvodnit to tak, že jediný z té čtverky má křídla.

Opatrně na opakování slov, nepůsobí to dobře a vyvolává pocit deja-vu. Všimla jsem si, že často používáš slova „když“ a „pak“. Zkus to obměnit. Taková malá poznámka – za interpunkčními znaménky se píše mezera. Zpočátku jsi to vůbec neřešila, později jsem si všimla, že buď si přišla na beta-readera, nebo ses začala snažit

Líbí se mi naopak, že ses pokusila zbavit Lupina jeho prokletí. Vcelku originální, ačkoliv jednoduché... Rovněž zmizení jizvy se počítá jako malý úsměv.

Poté, co se Harry dostal k zakladatelům se příběh začal odvíjet krapet jinak, řekla bych i lepším směrem, stále mi tam chyběli popisy. Šli běhat a pak se šli najíst. Hrneš se strašně dopředu a nezastavuješ se ani u tak banálních věcí jako je jídlo.( Co měli k snídani, obědu, večeři?). Skáčeš... a to není dobré.

A že by Harry přemohl Nebelvíra? Děláš z něj superhrdinu. „A teď se Voldemorte těš!“ Rovnež Snape... Pochybuju, že by i v šoku řekl „body pro vás pane Pottere“.

Nebudu to dále protahovat. Zakončení povídky... Že by Voldemort zkoušel Mdloby na tebe, místo tradiční Avady? Hm... vskutku zajímavé.

Co mě vyloženě nadchlo byla dívka s truhličkou. Originální závěr s příchutí hořkosti. Povedlo se ti to náramně, chválím.Téhle povídce bych připsala 7 bodů z deseti už jen kvůli tomu konci.

S přáním všeho dobrého Gadgitka od Starostlivých Gumídků http://www.starostlivi-gumidci.bloger.cz/http://www.youtube.com/watch?v=JYDxuDnghZM&feature=player_embedded

a nahodou suprova povidka užasne
vite je zajimave že pišete komentaře hnusne komentaře nechapu to když se vam to nelibi tak to nechte bejt a najdete si něco jinyho tupci
Moc pěkná povídka s hezkym koncem...fakt se mi líbila=D
smileyTaky ze jsem ji necetl ...zbytecna strata casu...

aknel5:Neni mi dosti znamo jak muzes komentavat povidku typem "skvělí" nebo "Naprosto dokonaly"

Kdyz vidis jak jsou na tom ty kapitoli bídně ....

Ano je sice pravda,ze jsem to delal taky a taky ten autor na ty ctenare doplatil..
Dymer: To je tvůj názor a pokud se ti povídka nelíbila, tak jsi ji neměl číst.
No nic moc,nevyrazny,nudny,vsechno to hazes dohromady,zadna uprava ...nejhorsi povidka kterou jsem cetl za posledni rok..
06.01.2012 22:45:19
aknelinka
1
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one