Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Epilog

Takže je tu konec téhle povídky. Je to hrůza a děs podle mě. Moje mysl byla totiž někde jinde, zatímco prsty si běhali po klávesnici jak se jim zachtělo, tak doufám, že se bude líbit.

 „ No tak Harry, musím to dodělat.“ Peskovala ho Lily, když už se jí asi po páté vytrhl. Upravovala mu černý společenský hábit. Vedle v místnosti byla Kathleen, která si za pomoci Helgy a Roweny oblékala svatební šaty. Ano správně dnes měli tihle dva svatbu. Zakladatelé spolu s jejich přáteli tam zůstali na svatbu. Harry se pousmál, když si vzpomněl na to co následovalo po tom co to oznámili Ginny.

 

 

                                            --------

„ Takže když jste tu všichni, chtěli by jsme vám s Kathleen oznámit, že se budeme brát.“ Řekl Harry a zářivě se na všechny usmál. O ruku jí požádal ještě ten kdy porazil Voldemorta a ona souhlasila. Všichni jim gratulovali i Ginny. Harrymu to bylo divné, ale řekl si, že nejspíš dostala rozum. Omyl! Jakmile se rozešli každý svým směrem zatáhla ho do jedné z nepoužívaných učeben. To co následovalo ho docela pobavilo. Nejprve mu vyhrožovala, pak ho prosila a nakonec mu nadávala.. U toho posledního se ze srdce smál…

 

                                         -----------

 

         Pousmál se.

„ Tak a je to.“ Řekla Lily a doslova ho vyhodila z místnosti na chodbu, kde už čekali Richard, Martin a Michael. Ani si nepamatoval jak se dostal do velké síně, kde se konal obřad, ale stál tam a díval se jak Godrick vede Kathleen. Měla na sobě korzetové bílé šaty, které měli u země modrý nádech. Rudé vlasy měla volně spuštěné na ramenech, pouze v nich měla drobné bělostné kvítky. Usmál se na ní a ona na něho. Stoupli si vedle sebe a poslouchali Brumbála.

„ Sluší ti to. Ano “ Řekl Harry a odpověděl na Brumbálovu otázku.

„ Tobě taky. Ano “ Odpověděla a stejně jako Harry odpověděla na to, zda si chce Harryho vzít.

Po prvním novomanželském polibku se rozpoutala oslava. Zakladatelé spolu s jejich přáteli se po obřadu omluvili a vrátili se do svého času.  Naštěstí tu měli Kathleen s Harrym jejich obraz takže si mohli povídat.

Ano, ve světě nikdy nebude klid, ale aspoň po tu dobu míru si byl Harry rozhodnutý užívat. Jemu a Katleen se brzy narodili dvojčátka. Ellis a Brian, kteří po rodičích nezdědili pouze podobu a povahu, ale také velké srdce a moc, kterou ve svém životě mnohokrát pomohou jak kouzelníkům tak mudlům.

26.01.2008 20:08:17
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one