Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Očistec

Takže je tu ta slíbená kapitolka. Sice trochu pozdě a podle mě je hrozná, ale co nadělam. Doufám, že vám Ježíšek nadělil vše co jste si přáli a ještě jednou Šťastný a Veselý.

Stáli proti sobě a měřili se pohledy. Oba byli tak zabráni tím, co jeho protivník udělá, že si nevšimli, že do místnosti vešli tři postavy v dlouhých pláštích s kápí. Kroužili kolem sebe jako dva supové a ticho přerušovala pouze hudba. Bylo vidět, že Voldemortovi došla trpělivost, protože po Harrym vyslal první kletbu. Tu Harry zničil ještě za letu. ,, Koukám Harry, že jsi se přes  prázdniny učil.Ale nevím jestli jsi natolik dobrý, abys mě dokázal porazit. “  Harry se ušklíbnul a řekl „ Tak si mě vyzkoušej. “ Voldemort přivřel oči a vyslal proti Harrymu Mdloby. Harry je odrazil Protegem a hned vyslal vlastní kouzlo. Všichni v síni sledovali tu změť paprsků a jen odhadovali. Kdo vyslal který. Oba totiž pokud možno používali neverbální kouzla. Asi po hodině vyčerpávajícího boje se Voldemort podíval Harrymu do očí a řekl „ Jsi vážně dobrý, ale já jsem dnes přišel kvůli tomu, abych ovládl Bradavice a ne abych tě  zkoušel. Tenhle boj byl velice vyčerpávající a podle mě je čas ho ukončit. Sbohem Harry Pottere. Avyda Kedavra. “  Řekl a postoupil o dva kroky do předu. Harry se na paprsek soustředil a když byl skoro předním, udělal velmi složitý pohyb hůlkou a před ním se objevil pulsující rudý štít. Ten zelený paprsek pohltil a zmizel. Voldemort se na Harryho díval s úžasem v očích. Jediné co dokázal říct bylo „ Jak… “ Harry se podíval na svého soupeře a všiml si, že stojí přesně v kruhu run, které tam vyryl, když volal o pomoc zakladatele.

Harry se mu podíval do očí a řekl „ Kdybys Tome věděl co je to láska, tak ti to vysvětlim, ale takhle to nemá cenu. Ale jak si již řekl, je čas tenhle boj ukončit.“ S tím proti Voldemortovi vyslal všem neznámé kouzlo. Byl to černobílí paprsek. Hned po tom co se do Voldemorta vpil, tak začal Voldemorta spalovat plamen. Harry se při pohledu za něj všiml ještě jedné postavy. Měla na sobě černé dlouhé šaty, její kůže byla nezdravě bílá a do onyxových očí jí padali vlasy stejné barvy. V rukou držela skleněnou vyřezávanou truhličku. Mile se na Harryho usmála a pomalu se k němu rozešla. Lily, James a Sirius ztuhli. Oni jí znali. Právě ona je převáděla na druhý břeh. Dívka však stále s úsměvem došla až k Harrymu a řekla „ Vidím Harry, že se věštba vyplnila. Jak koukám, nebude to mít Tom ani po smrti jednoduché. Poslat ho do očistce je vážně krutý trest.Bude tam celé věky, než se zapomene na to co vše napáchal a než mu všichni odpustí. Avšak víš co se může stát, pokud se jeho ostatky, v téhle chvíli tahle hromádka popela, někam neschovají. Víš co musíš udělat? “ Zeptala se a podal mu tu truhličku. Harry přikývl a pomocí kouzla do ní přenesl popel. Pak se na ni usmál a řekl ,, Rád jsem tě zase viděl a pozdravuj otce. “ Dívka se usmála a odpověděla „ Budu. Říká, že až nadejde tvůj čas, tak spolu budete bojovat. Prý do té doby než tě dokáže porazit. “ „ No tak to abych na svůj život dával pozor. “ „ Že by tě to konečně napadlo? “ Zeptala se a oba se pak zasmáli zvonivým smíchem. ,, No nic. Musím jít. To víš on není jediný, koho dnes musím zapsat a převést i když toho než převedu. Chjo tak se měj a dávej na sebe pozor. “ Pak se na něj naposledy usmála a zmizela. Harry se podíval kolem sebe. Všichni se na něj dívali udiveně. Harry se podíval na Brumbála a řekl „ Chviličku. “ Pak se i s truhličkou rozeběhl k jezeru a začal volat vodní lidi. Všechny překvapilo, že to umí. Asi po pěti minutách se objevily dvě ženy. Harry jim něco chvíli říkal a pak jim podal truhličku a ony ji vzali do svých rukou a zmizeli.

Pak se Harry podíval na své diváky. Byl tma celý učitelský sbor, jeho rodiče a kmotr, Hermiona, Ron, Ginny, Kathleen. Richard, Martin, Michael a zakladatelé. Harry si povzdechl ,, Vždyť už du “ Pak je následoval až do ředitelny. Tam Brumbál vyčaroval všem křeslo a zavolal Remuse . Když se všichni usadili tak Brumbál řekl „ No tak mi posloucháme.“  ,, No asi začnu od začátku. Když jste mě přivezli na štáb po tom co Belatrix prohodila Siriuse obloukem, tak jsem bloudil po domě a v knihovně jsem našel starý obraceč. Ten mě přenesl do doby, kdy mí rodiče měli studovat šestý ročník. Tenkrát jsem se seznámil s Merlinem. Ten mi vše vysvětlil a vše zařídil a já začal se svými rodiči studovat šestý ročník … “ Vyprávěl jim vše. O tom co prováděl s rodiči, o tom co vše se učil v době zakladatelů o tom jak se s Kathleen nejprve hádali a nakonec spolu začali chodit. Přitom se všichni až na Snapea a Ginny od srdce zasmáli. Sirius prohlásil „ Vidíš Jamesi je to tvůj syn. Odkoukal od tebe styl balení holek.“ Potom co se všichni opět dosmáli tak Richard řekl ,, Ale to bys te je museli vidět. Co oni si všechno navzájem provedli. Tolik trestů sme neměli snad ani mi tři dohromady. “ Po tomhle prohlášení po něm hodili Kathleen a Harry úplně stejný pohled co vyvolalo další vlnu smíchu. Nakonec jim Harry vše dovyprávěl. Když jim s pomocí Kathleen  dovyprávěl celý příběh, bylo skoro pět hodin ráno. Merlin se usmál a řekl „ No nic Harry, my musíme jít. To proč jsem přišli je vyřízené, tak se měj dobře a dávej na Kathleen pozor.“  A s tichým puf zmizeli.

Pak se Harry usmál na ostatní a řekl „ No my pudem asi taky spát co? “ Usmál se na Kathleen a po jejím přikývnutí se přemístili, což všem vytvořilo na tváři údiv. Harry se spolu s Kathleen přemístil přímo do ložnice. Ta se na něj ďábelsky usmála a začala ho líbat. Přitom mu začala svlékat košili a  on jí zase pomalu rozepínal šaty. Pěkně zoubek po zoubku. Nakonec tam stáli jen tak je Pán Bůh stvořil. Té noci, vlastně již rána, oba dopsali životní kapitolu dětství a nevinnosti a  začali psát novou a  to kapitolu dospělosti.

24.12.2007 22:19:39
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one