Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Snad se bude líbit. Komentáři nepohrdnu.

Ráno se Harry probudil, tak jak byl zvyklí, v půl osmé. Po deseti minutách strávených v koupelně se oblékl a vydal se dolů. Tam již byl Sirius a poskakoval kolem plotny. Ve vzduchu se vznášela vůně smažených vajíček a slaniny. Sirius se otočil a řekl „ Brý ráno Harry. Až se najíš tak půjdeme nakupovat. To by jsme mohli stihnou do oběda. Pak se pomocí letaxu dostaneme do Bradavic, kde máme připravenou jednu prázdnou učebnu. Pokud budeš chtít po prázdninách nastoupit do čtrvrtýho ročníku, musíš se ty tři roky doučit přes prázdniny. “ Pak  před udiveného Harryho postavil talíř s vajíčky  a sám se pustil do své porce.

Po snídani probíhalo všechno jak řekl Sirius. Zatímco Harryho poslal si koupit hůlku, on sám šel do Krucánků a Kaňourů, kde koupil od Glena Domýšlivého shrnutí prvního, druhého a třetího ročníku. Všechno to byli knížky o tři sta stech stránkách. Pak se vydal zpět k Harrymu, který byl stále u Olivandera. Před ním byla kopička hůlek a bylo jasné, že stále nenašli tu pravou. Vešel dovnitř a postavil se vedle kmotřence, který se díval někam do hlubin obchodu, ze kterých se za chvíli vynořil obchodník a nesl sebou jedinou hůlku. Na krabičce byla vrstva prachu a inkoust na cedulce byl již dosti vybledlý. Beze slova jí Harrymu podal. Jakmile jí vzal do ruky, tak se kolem něj objevila zlatá aura. Obchodník jen pokýval hlavou a řekl „ Je vidět, že jsi mocný kouzelník. Ta hůlka je už velmi stará, ale doposud si nenašla majitele. Vyrobil jí ještě můj prapraprapraprapra dědeček. Je vyrobena z bílého tisu a  její jádro tvoří žíně stříbrného pegase a černého jednorožce. Je dlouhá 12 palců. Její cena i přes její zvláštnost je pět galonů. “ Sirius stále, stejně tak jako Harry, ohromen kývl a zaplatil. Když vyšli ven, Sirius jakoby se probral, podíval se na hodinky a řekl. Do oběda nám zbývají dvě hodiny, tak půjdeme rovnou do Bradavic. Oběd nám pak přinesou skřítci. “ Harry kývl, ale stále se utápěl ve svých myšlenkách. Bílí tis byl strom, který nerostl jinde, než v háji u svatyně elfky Ortainë. O ní četl příběh o tom, jak v elfech probudila jejich moc a schopnosti a otevřela jim oči. Tehdy se poprvé elfové objevili mezi  kouzelníky. Stříbrný pegas je král pegasů. Nikdy neměl pána a tak stále žije. Nikdo neví, kde ale říká se, že až bude potřeba jeho pomoci, tak se objeví, ale pouze na volání Vyvoleného. No a černý jednorožec je pomocníkem smrti. Zatímco ona se stará o to, aby každý umřel v němu danou dobu a on doprovází duše. „ Harry vnímáš mě? “ Přerušil ho z přemýšlení Sirius. ,, Jo, jasně. “ ,, Tak fajn. Pojď, použijeme letax. Adresa je : Bradavice- kabinet ředitele. Běž první. “ Harry udělal jak mu kmotr řekl a vstoupil do krbu. Za chvíli ho spolkli zelené plameny.

Když Harry vypadl z krbu, díval se na celý učitelský sbor. , Nejspíš měli poradu‘ Pomyslel si a jak se sluší a patří pozdravil „ Dobrý den “ Jen tak tak se stihl uhnou a z krbu vypadl Sirius. Sirius je všechny pozdravil kývnutím hlavy a ukázal Harrymu na křeslo. Ten se na něj posadil a čekal i když nevěděl na co. Po chvíli, přibližně pět minut, se každý z učitelů zvedl a odešel. Zůstal tam pouze Severus, James, Lily, Brumbál, Sirius a samozřejmě Harry. Lily se hned vrhla svému synovi kolem krku. Harry měl pocit, že ho udusí. Sirius zatím převyprávěl to, co se stalo u Olivandera. „ Lily myslíš, že bys s Harrym, začala probírat lektvary. My musíme něco vyřešit.“ Zeptal se Brumbál. Lily kývla, sebrala Siriusovi tašku v níž měl knihy a spolu s Harrym se vydalo do jedné z nepoužívaných učeben kousek od Velké síně. Tam již bylo vše připraveno. Lily mu ukázala na jedinou lavici co tam byla. Na ní ležel pergamen, inkoust a pero. Pak otevřela knihu pro první ročník a podle obsahu si našla lektvary. Ty měli celkem přes čtyřicet stránek. Jakmile začala jeho maminka psát na tabuli postup, věděl o jaký lektvar se jedná. Lektvary mu šli a měl je docela rád. Avšak beze slova začal opisovat. Když pak připravil lektvar bez chyby, řekl své mamce o tom, že s lektvary nemá problém. Nakonec po něm chtěla, aby jí vyjmenoval všechny lektvary co umí. Když jí je vyjmenoval, koukala na něj, jak kdyby jí ulítli včely. Z toho co jí tady vyjmenoval, byli většinou lektvary, které by měl umět až tak v pátém ročníku. Samozřejmě uměl i ty co měl umět teď. Nakonec Lily řekla „ No myslím, že s lektvary mít problém nebudeš, tak co kdybychom šli na oběd? “  Harry přikývl a spolu se svou matkou se vydal do Velké síně. Měl sedět Vedle ní u učitelského stolu. Nejprve se mu nápad, že bude sedět s rodiči u stolu líbil, ale pak ho hodně rychle zavrhl, avšak už bylo pozdě. Všechny zraky ve velké síni, totiž utkvěli na něm. Pouze jeho bratr, se spokojeně cpal, až se mu dělali boule za ušima. Když si sedl vedle rodičů, vyděl jak se na něj všichni dívají a tak nakonec Brumbál vstal a řekl „ Tento chlapec se jmenuje Harry Potter a po prázdninách nastoupí do čtvrtého ročníku. Je zde proto, aby se doučil to, co potřebuje. Teď všem přeji příjemnou chuť. “ Po tomto prohlášení se v síni rozproudila bouřlivá  debata. Harry si jen pomyslel , No super! ‘

30.12.2007 17:04:14
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one