Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
6.Kapitola
Pětice dětí kolem sebe vytvořila mlhu a pomalu se plížili k vesnici. Harry, Titton a Eruner, měli na zádech pytle a Tamara s Estel nesli košíky. Skryti pod mlhou došli až do městečka. Pytle i když vypadali male byli bezedné, takže tam mohli mít čehokoliv jakékoliv množství. Dívky se rozestavěli okolo fontánky a chlapci došli ke konci kruhového náměstíčka, kde otevřeli každý svůj patel a začali jeho obsah vylévat na zem. V pytlích měli bláto a měli ho tam dost. Mezitím co chlapci pokládali novou podlahu náměstí, děvčata v pouštěla do fontánky žáby. Tyhle žáby však nebyli obyčejné. Pokud jste na tu žábu použili nějaké kouzlo, nebo zbraň tak se rozdělila na další dvě žáby a tak to šlo pořád do kola. Jediná možnost tedy byla chytit žábu do ruky a odnést jí pryč. Jakmile dokonali své dílo tak se odebrali zpět do vesnice. Pak zrušili mlhu a posadili se do koruny jednoho ze stromů, který byl ve vesnici. Za chvíli se z městečka ozval křik a nadávky. Všichni obyvatelé vesničky se vyřítili ze svých domovů a dívali se směrem k městečku. Mezi přihlížejícím nechyběla ani Elvíra a Harryho příbuzní. Elvíra se podívala nejprve k městečku a pak se vydala ke stromu, kde se ozývalo pětinásobný tlumený smích.

Podívala se na horu a uviděla pětici dětí jak se zajíkají smíchem. Odkašlala si a sledovala jak sebou děti hrkli a dívají se na ní jako ti největší neviňátka na světě. ,, Vy o tom náhodou nic nevíte, že ne ? " Řekla a pohodila hlavou k městečku. Pětice se na sebe podívala a unisimo vyhrkli ,, Ne, nic. " ,, Jistě, jako vždy . " Pak se podívala na Harryho a řekla ,, A ty si střihej zabalit. A nezapomeň na Shadowa . " Ten jen přikývnul a seskočil ze stromu. Za chvíli se vracel s baťohem na zádech a za ním klusal černý pegas. Harry naposledy objal své přátele a vytvořil portál, kterým se dostal k Hagridově boudě. Tam se domluvil s Hagridem, že se mu Shadowa postará. Pak se vydali do ředitelny, kde již byl ředitel. Ten se na ně srdečně usmál a pokynul jim, aby se posadili. Dlouho si prohlížel chlapce pře sebou než promluvil. ,, Určitě budeš chtít nastoupit do Bradavic. Sice jsem viděl, že dokážeš bojovat, ale nastoupíš až příští rok a do té doby a tě budou učit tví rodiče, kmotr a určitě se zapojí i tvůj strýc. Protože tu tví rodiče učí, budeš zatím bydlet u svého kmotra, který proti tomu nebude určitě nic namítat. " Pak ještě domlouvali spoustu věcí ohledně školy, takže jim to zabralo zbytek dne. Harry chvíli poslouchal, ale nakonec se uvelebil v křesle a usnul. Sirius se pousmál a řekl ,, Vidíš Jasmesi to je přirozená autorita. " Nakonec ho, ale vzal do náručí (Harryho) a letaxem se s ním vydal do svého domu kam ho uložil do jednoho z pokojů pro hosty, ale slíbil si, že hned zítra ten pokoj předělá. V pokoji totiž byla akorát postel, noční stolek a dveře do koupelny. Ještě se na svého kmotřence usmál, zavřel dveře a nechal chlapce spát.

21.11.2007 20:12:27
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one