Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
Další kapča
Harry se ani nenadál a bylo mu jedenáct.Své jedenácté narozeniny oslavil v Bradavicích,takže dostal hned dopis(všichni určitě víte jakej).Pak už čas běžel neúprosně rychle.Ani se nenadál a seděl v bradavickém exprese.Seděl v kupé sám takže uvítal,když si k němu do kupé sedl rudovlasý chlapec s pihovatým obličejem a dívka s kadeřavými hnědými vlasy.Jak zjistil chlapec se jmenoval Ron Weasly a dívka Hermiona Granerová.Harry se s nimi moc dobře popovídal a za chvíli každý věděl,že z nich budou nerozluční přátele..Jen Harryho tížilo svědomí,že svým přátelům musí lhát o svém původu.

Pak přišlo na řadu zařazování.Klobouk chtěl Harryho poslat do Zmijozelu,ale on byl výhradně proti.On chtěl do Nebelvíru za svými přáteli.S kloboukem se hádal asi pět minut,než klobouk vykřikl:,,NEBELVÍR"Harry se spokojeně usmál a sedl si vedle Rona.Ron se ho po chvíli zeptal:,,Co ste tam proboha tak dlouho řešili?"Harry se jen usmál a pak zakroutil hlavou.

Harry se moc učit nemusel,protože za svého pobytu v Bradavicích se toho naučil víc než dost.Ron s Hermionou na tom taky nebyli nejhůř,takže svůj volný čas využívali tak,že vymýšleli různé plány,které je pak dostávali do malérů.A to nebylo tak těžké.Maléry naše trojka přitahovala jak magnet.Mezi jejich nejoblíbenější věc patřilo potulování se po Zapovězeném lese,což bylo samozřejmě zakázané.Pro ně prostě platilo,že zákazy a zákony jsou od toho aby se porušovali.

Čas běžel a nikdo se ani nenadál a za týden měli být vánoční prázdniny.Harrymu se stále častěji ozývalo svědomí a tak se rozhodl,že jim to řekne.Večer je zavedl do rohu jejich společenské místnosti a začal.Vyprávěl jim,jak o prázdninách objevil rodokmen,který říkal ,že je syn Lorda Voldemorta.Pak jim také řekl,že jim to neřekl,protože si myslel,že by ho hned zavrhli a on je nechtěl ztratit.Ron si ho chvíli prohlížel a pak řekl:,,Harry já tě chápu.Asi bych v tvojí situaci udělal to samý a já a myslim,že mluvim i za Hermionu,že nezáleží na původu,ale na srdci."Pak se oba (Ron a Hermiona) na svého kamaráda usmáli a řekli mu,aby jim příště všechno řekl.Pak složili přísahu,že z nich budou přátelé i kdyby se Harry přidal na stranu svého pravého otce.Harry byl rád,že má takové přátele.

Druhý den se nenápadně vykradli z hradu a odešli do Prasinek.Všichni tři si sedli před Chroptíci chýši.Ani nevěděli jak se to stalo,když usnuli.Nevnímali ani to,když je někdo chytil za ramena a přemísti se s nimi pryč.Tam kde před chvílí leželi tři studenti,bylo teď pusto a prázdno.

23.11.2007 13:46:39
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one