Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)
12. Kapitola
V pokoji ho čekalo překvapení.Na místě kde ještě ráno ležela dvě vajíčka stál teď malý fénix a vedle bylo do klubíčka stočené hádě.Fénixe hned položil na bidýlko a hádě dal do terárka,které dostal od otce ještě než jel sem.Po chvíli zjistil,že fénix je sameček a hádě samička.Hádkovi dal jméno Elis a fénixovi Alex (vím,že je to hodně používaný jméno,ale mě jiný nenapadlo).Pak vzal Dafné na vodítku a spolu s jeho spolubydlícími vyrazili na procházku,ze které vznikla koulovačka.Na pokoj se vrátily až kolem sedmé promočení až na kost.Rychle se převlékli a běželi na večeři.Když se vrátili do pokoje tak na jednom z křesel seděl fénix.Damien ho poznal.Byl to matčin fénix Leo.Chlapec se ne něj usmál a vzal si od něj dopis rozevřel ho dal se do čtení.

Milí Damiene,

Doufám,že si se v pořádku dostal do školy stejně tak jako tvoji sourozenci.Též doufám,že se máš dobře a že sis našel přátele.Tvůj otec hodně zuřil,když jsme se vrátili z toho letiště.Navíc když mu Bella řekla,žes jí poslal pro posily,tak asi pět minut seděl a pak řekl:,,Po kom ten kluk je?"Mám tě od všech pozdravovat.Měj se dobře a brzy odepiš.

Tvá matka

Damien se nad dopisem usmál.Dlouho neváhal a odepsal:

Milá maminko,

Mám se dobře.Včera jsem se spřátelil s mými spolubydlícími.Také mám pro vás překvápko.Dneska se mi vylíhl můj fénix a had.Hadovi jsem dal jméno Elis a fénixovi Alex.Též doufám,že se všichni máte dobře a nic se vám nestalo.

Damien

Pak dal dopis Leovi,který se ihned vydal na cestu.Chvíli se za ním díval z okna,ale pak se s ostatními pustil do domácích úkolů,které měli dopsané za chvíli takže si ještě zahráli šachy.Pět minut před večerkou ještě letěli s Dafné ven,takže když běželi zpátky na pokoj samozřejmě pozdě.Odchytl je prof. Wattes se slovy:,,Pan Jefersen,Raddle,slečna Readová a Stoperová!Copak děláte venku po večerce?"Damien mlčky ukázal na Dafné,která si hrála za ním se svým stínem.,,Ach tak.Ale to neznamená,že nedostane trest.Zítra v sedm u mě v kabinetě."S tím se otočil a odešel.Thomas jen pronesl:,,První den a hned máme školní trest,co víc si přát."S tichým smíchem vyrazili na pokoj.

23.11.2007 14:16:33
aknelinka
Jen pro kouzlo vzpomínek nám stačí žít.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one